Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészet, hogyan álljak neki?

Kertészet, hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég költöztem családi házba. Van egy rész hátul, ahol konyhakertet szeretnék. Már sokat olvastam a témában, mégsem tudom, hogyan álljak neki. Létezik olyan szakember, aki eljön hozzám, segít stb?
2021. aug. 11. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Kertésznek hívják és megfelelő honorárium ellenében nyilván kimegy.
2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is ki kell tisztítani a területet. A nyár vége kiváló alkalom, Egy jóminőségű, jó fogású, élezett ásó, széles vasgereble, jó hosszú, vastag nyéllel, ami nem árt, ha tükörsima, szálkamentes.

Esetleg fejsze, csákány. Ha ezek megvannak, akkor a tenyeredbe köpsz, és elkezded az ásást..ne veszítsd el a türelmed, egyszer kell gazmentesíteni, utána könnyebb. Ha már nem akarsz vetni, akkor hagyd rögösen, gereblézés nélkül. A hó, a fagy megteszi amit kell, aztán kora tavasszal lehet gereblézni, esetleg újra ásni...


Minden kezdet nehéz, ne add fel. Lassan, nyugodtan.

2021. aug. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon elszánt vagyok. Szeretnék termelni a családom részére, mindenféle zöldséget. A bolti nem finom, ki tudja mivel kezelik, paprika, saláta stb fáj a hasam tőlük :(
2021. aug. 11. 22:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Óvatosan azzal a termesztéssel :)

Én is ilyen lelkes voltam az első évben. Meg a másodikban.

Aztán most már csak módjával hobbi szinten.

Nem az a nagy munka hogy tavasszal felásod és elgereblyézed.

Öntözés, gazolás, kapálás, gazolás, permetezés, gazolás...

Ja a permetszerek. Ha nem fújod elviszi a gomba meg a rovar.

Ha fújod és hozzáadod a permetszer árát akkor meg kétszer annyiba kerül mint a boltban.

Nem akarom elvenni a kedved, csak szóltam.

2021. aug. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"hogyan álljak neki?"

Ezt úgy szokta mindenki, hogy elkövet egy csomó hibát, meg elhiszi, amit az angol meg Kerttévés kertészkedős műsorokban lát, aztán egy idő után vagy feladja, vagy megtanulja. 10 év után már elég jól lehet érteni az alapokat...

Először is, kezdjük ott, hogy mekkora terület?

Ha kicsi, akkor ásni kell majd ősszel, ha nagy, akkor szántani.

Egypár dolgot már szeptemberben el lehet veteményezni.

Kertészt hívni felesleges, mert nem egyszeri dologról van szó, hanem folyamatosan, legalább kéthetente kellene kérdezned. Jobban jársz egy hozzáértő ismerőssel vagy szomszéddal.

Olyan sokat nem kell permetre költeni, nálam úgy 1500 m2 a konyhakerti növény, permetezek mindent igény szerint, és nem tudom, belekerül-e 2000 Ft-ba az éves permet. (A fákra már többet kell költeni, minden fára 1-2 kg gyümölcs árát.)

2021. aug. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kb 600 m2 a telek, ebből bármennyit hasznosíthatnék.
2021. aug. 12. 08:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Vegyszerzést nehezen kerülheted el.
2021. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is, ki kell takarítani a kertet, mielőbb. Ha bozót és ilyesmi nincs, akkor fűkasza, rotációs kapa. Szükség esetén, ha évelő gyomok vannak, amiket másként nem lehet eltávolítani, akkor gyomirtó.

600 m2 nem sok, de ha az egészet használni akarod, akkor már szántatni érdemes kis géppel.

Viszont ha semmit nem értesz hozzá, akkor inkább azt javaslom, hogy kisebb volumennel próbálkozz. Már csak azért is, mert abszolút hozzá nem értőként még a gyommentesen tartás is kihívás. Láttam már olyat, aki hátrafelé haladva kapált... Vannak ilyen alapdolgok, hogy kapálni meg gyomlálni nem akkor kell, amikor már 20 centis gyom borít mindent, hanem egyből, amikor a 2-3 cm-es gyomok megjelennek. Ilyenkor gyorsan végigszaladsz kapával, aztán egy hét múlva a sorokban maradtakat kigyomlálod, és két hétig megint nem kell vele foglalkozni. 600 m2 egy fél délelőtt megvan, ha nem fájós a derekad, és tudod is, hogy mit csinálsz.

Vannak, akik egymás hegyére-hátára ültetnek mindent, a növények térigényével se törődve, és így persze a kapával nem férnek be a sorok közé. Na, ez szívás, négykézláb kell kigyomlálni az egész földet. Mivel neked van annyi területed, hogy ritkább sorokkal tudj kertészkedni, ezért úgy érdemes, mert a gyomlálás a legnehezebb dolog a kertben.

Ágyásokban kertészkedni csak zsebkendőnyi területen megoldható, nagyobb területen ne csinálj ilyet.

Meg hát, még ezer dolgot lehetne írni...

2021. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!