Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyenkor még hatásos trombita...

Ilyenkor még hatásos trombita folyondárt, lila akácot Glialkázni? Vagy már nem olyan aktív benne a keringés, hogy eljusson a gyökerekig?

Figyelt kérdés
2021. aug. 30. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatásos, de a legolcsóbb glifozátot kérd, ne a drága Glialkát!
2021. aug. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb időszak a nyár vége, kora ősz, mert ilyenkor már nem olyan erős a friss hajtásokba való áramlás, hanem több jut a gyökerekbe, és ez a lényeg.

Ahogy a kolléga írta, a legolcsóbb glifozátot kell kérni, 2000 körül litere, mind ugyanaz.

2021. aug. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

a lila akác igen ellenálló, a glialka szinte tápanyag a számára..nagyon szerteágazó a gyökérzete, a gyomirtó csak a felszínen látványos..

A trombita folyondár már valamivel könnyebb eset, mert az ásót sem szereti. Ha beton-résből nő ki, akkor csak elvágod, és ha újból bújik, újra elvégod...előbb-utóbb feladja..


Feleslegesnek tartom gyomirtóra költeni, de jobb ötletem nincs, csak a metszőolló, vagy bontókapa, esetleg ásó..


Namost ezzel nem vagy beljebb, majd mások megmondják a tutit...


Bocs.

2021. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 hónapja próbáltuk a trombita folyondar Glialkaval, de semmit nem ért.


Komolyan, még csak száradni sem kezdett...


Úgyhogy jó lenne valami tuti tipp, mert konkrétan volt ott földmunka és mégis kijön...

2021. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőszándékú és hasznos válaszaitokat!

Sajnos az örökös ásáson már túl vagyunk ...

2021. aug. 30. 17:58
 6/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Trombita folyondárt nem igen viszi. De a lilakácra jó. Csak erősre keverd. Minimum 3%-os legyen.
2021. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha valamit a glifozát nem visz ki, akkor a kijuttatás technológiája nem volt megfelelő.


Ha van egy magas, terebélyes növény, s lombfelületének csak alacsony százalékát éri a gyomirtó, akkor nyilván nem lesz hatékony.


10 liter víz, fél liter glifozát, egy kis Nonit.


Nincs olyan növény a Földön, ami ezt túlélné.

Az a lényeg, hogy az egész lombozat kapjon a pernetből!

2021. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Az előző válaszoló jól írja, a glifozát mindent visz, ha jól használják. 2 %-kal keverve, pláne rossz léfedettséggel, na úgy lehet, hogy nem viszi. Én is pont így használom, ahogy előttem leírták.

Nekem a szomszédhoz közel van a trombitafolyondár, a szomszéd a nála a földből kihajtó sarjakat szórta le, és csak ennyitől az én egyik 10 éves, csuklóvastag szárú bokrom is kiment. Én egyszer egy 5 méteres fosókaszilvabokrot kezeltem glifozáttal, és tavaszra elszáradt egy 8 méterre lévő másik bokor is, ami ezek szerint emennek a gyökérsarja volt...

2021. aug. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mindentudó99 ***** válasza:
Hát ha mindent visz próbáljátok ki az apró levelű csípős csalánon. Azt se viszi
2021. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tud megtapadni, mert nem használsz Nonitot, akkor elhiszem, hogy nem viszi ki.


Semelyik növény nem éli túl a glifozátot.

2021. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!