Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rendeltem pawpaw-ot Megyeri...

Rendeltem pawpaw-ot Megyeri Szabolcs kertészetéből, de nem vagyok biztos benne, hogy teremni fog, ügyfélszolgálaton nem tudott a nő válaszolni, mit érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy a pawpaw egy olyan gyümölcs aminek két olyan tulajdonsága van amire figyelni kell, hogy:


- nem tudja beporozni önmagát, tehát kézzel kell

- ha két rokonfát ültetsz(azonos fajta oltványt) akkor akárhogy porozhatod az egyikről a másikat, nem lesz gyümölcse


Az a gond, hogy nem tudták az ügyfélszolgálaton megmondani, hogy ezek milyen fák amit rendeltem, a weboldalon nincs részletes leírása, csak az, hogy "Paw-paw"


Ha az egyik magonc lenne a másik oltvány, már jó lenne, de ilyet sem mondott a nő


Mit csinálnál ebben a helyzetben?

Elég drága két fa, ahhoz, hogy ne teremjenek gyümölcsöt


2021. aug. 30. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Hali


Ha megjönnek a fák, látni fogod, hogy oltványok-e, ha azok, akkor valószínű azonos nemesítések.

Legrosszabb esetben rendelj egy 3. fát, pl Harcz Endre kertészetéből, ott magról neveltek vannak, így biztosan nem lesz gond a beporzással :)

2021. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy azonosítani tudom, ez az indián banán néven ismert fa.
2021. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

megyeri és harcz is csak kereskedő, nem értenek hozzá és drágák is.


önporzó fajtát kell venni és abból elég egy is.

pl prima ilyen, de részlegesen a sunflower is önporzó.


van indián banán csoport a facen.

2021. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1es kiderült, hogy magonc, hát végülis legalább terem csak jó soká


Azért rendelnék egy Prima oltványt, az van Harcz Endrének?

2021. szept. 2. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!