Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy csupaszbarack magját...

Ha egy csupaszbarack magját elültetem, akkor kihajt?

Figyelt kérdés
vagy ezek ilyen meddő magok? az nem baj ha nem lesz termése

2021. szept. 4. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen, kihajthat. Nekünk egy ilyen véletlen eldobott barackmagból lett barack fánk. Még kicsi - talán 5 éves -, de idén adta a legtöbb barackot, vagy két kilót. :)
2021. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mitől ne hajtana ki??

Tedd el száraz helyre, ahol nem éri a nap, aztán október táján ültesd el a kertben. Nem biztos, hogy mind kihajt, úgyhogy egy helyre 4 db-ot tegyél, 20 cm-es négyzetben, legfeljebb ha több is kihajt, a gyengébbeket kihúzgálod, hogy csak a legerősebb maradjon. Ha jó helyre kerül, 4 év múlva terem. De arra számíts, hogy nagy valószínűséggel nem olyan lesz a termése, mint amiből kiszedted a magot, hanem lehet kisebb, rosszabb ízű, nem magvaváló, mindenféle levélbetegségre erősen érzékeny, stb. Ezt nem lehet előre tudni, hogy melyik ősére üt vissza.

2021. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kösz, és a magot mennyi ideig lehet tárolni?
2021. szept. 4. 16:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát, ez jó kérdés. Általában amíg nedves, friss könnyebben kihajt.

Régebbi, száraz barack maggal nem kísérleteztem, de lehetséges, hogy vizes papírba áztatva néhány napra kihajtana.


Ajánlom ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=P145PiDhzmA

2021. szept. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nekem csak magról kelt őszibarackjaim vannak vagy 20 darab mind bőven terem. Hogy a termés milyen az szerencse kérdése. Van hogy pont olyan lesz mint amilyen az eredeti gyümölcs volt. Van hogy kicsit másabb. És van hogy teljesen más apró szemű de mind finom. De őszivel akkor kísérletezz ha tudod permetezni is fogod. Mert anélkül nem sokáig bírja. A tafrina kidögkeszti a fát is.
2021. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak tárolás után ültettem, de nem tartom kizártnak, hogy frissen ültetve se rothad el a mag.
2021. szept. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Figyel a lepottyant gyümölcsből nőnek a fák alatt a kis őszik. Csak szét kell ültetni
2021. szept. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lepottyant gyümölcs magja még egy darabig a fa alatt szárad, nem kerül a földbe egyből.
2021. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kihajt-e.


Egy nektarinfa csemete 2000-3000 forint és azt el kell ültetni.

2021. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!