Kezdőoldal » Otthon » Kert » A birsalmafa csemetét hogy...

A birsalmafa csemetét hogy kell ültetni?

Figyelt kérdés
Egy biralmafa alól vettem ki egy kb, 15 cm-es csemetét. El szeretném ültetni először cserépbe. Milyen földet vegyek, mire figyeljek?

2021. okt. 6. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ráérsz ezzel foglalkozni tavasszal, lassan úgyis lombhullás és vegetációs időszak. Nem tudom milyen fejlett a gyökere de ültesd el és hagyd kint, a gyökérnyakhoz tegyél avart és ásd le a cserepet a földbe ha jönnek a fagyok.Ha szerencséd van kihajt tavasszal.
2021. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Miért akarod cserépbe? Akkorát simán kiszedsz földlabdával és mehet a helyére
2021. okt. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

15 cm-essel nem érdemes foglalkozni, mert évekbe telik, mire megnő. Cserépben meg plusz évekig. Meg kellett volna várni, hogy jövő év végére szép naggyá fejlődjön a rengeteg gyökér segítségével, és akkor átültetni.

De ha már kiszedted (egy hónappal korábban, mint szabad lett volna), akkor a végleges helyére ültesd, a kertbe. Egy kis mélyedésbe kerüljön, hogy egy év múlva vízszintesbe feltöltve, a mostani csúcsáig érjen a föld, legalább. (Különben nagyon magasan lesznek a gyökerei, és sarjadzani fog már kisebb korában is.)

Simán elülteted, beiszapolod, kész.

Előtte azért érdemes egy minden irányban fél méteres gödröt ásni, és azt feltölteni a talaj felső 10 cm-éből származó, porhanyós földdel. Az aljára mehet szerves trágya, ha van, vagy műtrágya.

Vagy a másik variáció, hogy ezt elhajítod, és szerzel egy rendes méretűt, mikor itt lesz az ültetés ideje. Évekkel hamarabb lesz rajta termés, mert ez a kicsi nem akar majd nőni az első években.

2021. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem értek egyett a hármassal, nekem az idén alanyból, egy jó métert nőtt cserépbe.
2021. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

És 15 cm-ről indult?

Még kérdés, hogy annak mekkora gyökere volt, meg a kérdezőének.

2021. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az oltás nem maradt meg,de sajnáltam kidobni, magából az alanyból lett bő egy méteres magonc egy 20 literes cserépbe. Így feltételezem viszonylag gyorsan nő.
2021. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20 l-est már nem cserépnek nevezünk, hanem konténernek. :)

De továbbra is kérdés, hogy milyen volt a tiéd, mekkora gyökérrel. Ha 20 l-es edénybe tetted, akkor nyilván nagy gyökérzettel rendelkezett, mint egy rendes csemete.

A kérdező szerintem a 15 cm-es sarjnak egy 2 l-es cserepet gondolt. Nekem legalábbis így jött le. A sarjak sokkal kisebb gyökérzettel szoktak rendelkezni, mint a saját gyökerű oltványok, így a 15 cm-es sarjhoz akkora gyökeret gondolok, ami egy fél literes cserépbe is belefér... Ennek pedig sok idő kell, hogy megnőjön.

De persze, a kérdező pontosíthat, a méretet illetőleg.

2021. okt. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát eredetileg szabadgyökerű, a tavasszal gyökeresedett be.Majd az oltvány kiszáradása után hozta az alanyból a sarjat amit meghagytam, ez kb május közepe fele volt. Most olyan 120 centi körül van.
2021. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, erről beszélek. A tiéd már egy rendes, fejlett gyökérzettel rendelkező növény volt, a kérdezőével ellentétben.
2021. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát hogy fejlett győkérzet az egy kicsit túlzás,a kertészetekben ami megmarad szabadgyökerű fa ültetés után 2 hónapig még nem szokták eladni. Lévén hogy vagy hiányos a hajszálgyökérzet vagy nincs.
2021. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!