Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medence vízforgatónál számít,...

Medence vízforgatónál számít, hogy hány kilo homok, üveg megy bele? Ti melyiket vennétek és miért?

Figyelt kérdés
Két terméket néztem, és az egyikbe 13 a másikba 20 kg homokot ír. Mindkettő 6m3/h viszont amelyikbe 20kg homok kell az csak 4 állású a másik 6 állású váltószeleppel működik.

2021. okt. 12. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a teljesítményét -áramfelvételét- nézném elsősorban, mert az lesz a drága hosszú távon.
2021. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez is egy szempont, de ebben teljesen egyforma a kettő mindkettő 400W-os
2021. okt. 13. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem használok ilyent, de ezt találtam:

[link]

2021. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi akkor logikusan a kevesebb homok, de több funkció jön inkább szóba elvileg, viszont a kérdés az, hogy a kevesebb homok egyben azt is jelenti, hogy többször kell visszamosni illetve hamarabb kell cserélni a homokot? Amennyiben igen mennyivel hamarabb? Egyenesen arányos a homok mennyiségével? Tehát ha pl jelen esetben 54%-al kevesebb homok van akkor a visszamosást is ennyivel sűrűbben kell megcsinálni, esetleg a homokot is ennyivel hamarabb cserélni?

Továbbá itt még szóba jön az is, hogy a homokot 20-25 kg zsákokban lehet kapni tehát macerás mert tárolni kell.

2021. okt. 15. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Mint írtam én nem használok homokszűrőt, viszont 25 éve van medencém.

A tapasztalat az, hogy minél kevésbé van tisztán tartva, annál gyakoribban kell tisztítani, azaz átmosni a homokot.

Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy erősen függ a medence tisztasága a telepítésének a helyétől, hogy mi minden tud bele hullani vagy belemászni(fű, ág, bogár, falevél, stb...)

Továbbá függ attól is, hogy hányan használják és lezuhanyoznak-e előtte, avagy "tisztasági fürdő" is egyúttal.

Természetesen az is számít, hogy kiemelkedik-e a talajból vagy sem.

A nyári melegben minél több szerves anyag kerül bele, annál jobban algásodik is és több vegyszert és tisztítást igényel.

2021. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!