Kezdőoldal » Otthon » Kert » 4 méter magas "facsemeték"...

4 méter magas "facsemeték" vásárlásról olvastam tegnap. Lehetséges ettől kifejlettebb fákat vásárolni majd eljuttatni valahogy az új helyükre? Amiatt kérdem, h. a 4-es fa mire eléri a 18-25 méteres magasságot, így is vagy 8-12 év lesz. Kérdés,hogy...

Figyelt kérdés
Kérdés, hogy szállítanak akár 7-10 méteres lombhullató, vagy tűlevelű fákat is adott cégek kamionokkal?

2021. okt. 13. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Ember, ez egy vagyon lenne minden szempontból.


Nincs időd várni, míg megnő?

2021. okt. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked megéri és megfizeted, még a Holdra is elszállítják.
2021. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ha ez valóban lehetséges, akkor itt csupán az a kérdés, hogy vásárlással és szállítással egyben hány százezer forintban kellene gondolkodni darabonként?

Mert valakinek két-három százezer forint egy mobiltelefonra is sok, valakinek pedig egy millió (vagy hétszázezer - egy Fold 3-ra) sem megrendítő.

2021. okt. 13. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédomban amikor telepítették a kertet, akkora fákat hozták, hogy 1 fát egy 4 tengelyes nagy billencs teherautó hozta, aztán darus autóval emelték le. Hozatott 2db kb 40 éves diófát és egy hatalmas fűzfát.

(Ezen kívül hozatott egy kukorica górét 300km-el távolabbról, mert ott megtetszett neki, és keresett céget aki darabonként feljelöli, szétszedik, elhozza és itt összerakja.)

Minden megoldható, de gondolom ezek az igények miatt a parképítő cégnek egy ház árát ki lehet fizetni.


Amúgy ez volt 6 éve, a fák eleinte rosszul viselték, ledobta a dió a lombját, aztán szépen összekapták magukat és mindhárom nagy fa megmaradt. A parkhoz heti 2 alkalommal jön a kertész cég (5 fő) télen-nyáron. Itt van pénz lóvéra.



Az eredeti felvetésedre visszatérve: a 4 méteres fa ugye 3 éves, 2 éves korában a földnél visszavágják, így felborul a gyökér-lomb egyensúly, és iszonyat gyorsan tör a fény felé és nagyon magas hosszú törzset növeszt. A gyümölcsfa csemeték nem is ezzel a trükkel lesz szép egyenes,Ágas törzse.

2021. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Te teljesen elvagy tévedve.

Fizikailag képtelenség amit itt leírtál. Annak a 7-10 meteres fának olyannyira szétterjedt gyökérrendszere van hogy a fától akar 10 méterre is terjedhet es behálózza a talaj felső rétegét 1-2 meter mélységben. Ha ezt megbontják a fa nem lesz életképes.

Abban viszont biztos lehetsz hogy 8 év alatt még a gyorsan növő fák sem érik el a 25 métert egy bükknek ehez legalább 80-100 év kell. Abszolút nem vagy képbe.

A gyorsan növő fajok a 18-25 métert is minimum 15-25 év alatt érik el. De ami gyorsan nő az hamar is pusztul, nem él sokáig.

2021. okt. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A másik kérdésnél is linkeltem:

https://www.youtube.com/watch?v=P2hV0pcp3nk

2021. okt. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ekkora fák nem fogják meg kiszáradnak szerintem, kevés az a 2m átmérőjű föld amivel kiszedik.

Miért kell olyan magas fa hirtelen, császárfa vagy akácfa gyorsan megnől 5-6 méterre és akkor már lesz olyan nagy lombja hogy kényelmesen el lehet ücsörögni alatta főleg ha közel ülteted egymáshoz.

2021. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Már három méteres magasságút sem nagyon érdemes venni, szerintem két, két és fél a maximum, ezek még valamennyire gyorsabban kiheverik az átültetés sokkját, de még itt is gondosan figyelni kell rá, hogy szakszerűen ellássák a fellépő problémákat, amelyek szoktak jelentkezni, az csoda, vagy szerencse, ha nem.

Én még ezeknél is kisebbeket szoktam venni és még azokból sem marad mind meg.

2021. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7

Ha nem fognák meg, akkor nem gyártanának ilyen célra sokmilliós gépeket.

Nyilván a nagy fák nem fognak megmaradni ész nélkül elásva, ha utána rá se néznek. De ha kellően visszavágják őket, és öntözik, permetezgetik betegségek ellen, stb., akkor jó az esélyük.

Láttam neten fél méternél vastagabb törzsű olajfákat konténerezve faárudában, és láttam ilyeneket pár évvel kiültetés után, szépen megmaradtak, és hajtani kezdtek.

2021. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni dézsás king size fákat (például a kamaraerdei New Gardenben), ezek némelyike akkora, hogy rögtön parkosíthatsz velük, de annyiba is kerülnek.
2021. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!