Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek van veteményese, már...

Akinek van veteményese, már most felszámolja, vagy még vár vele?

Figyelt kérdés

Mivel jövő hétre melegedő időt mond az előrejelzés, viszont az éjszakák nagyon hidegek lesznek, bizonytalan vagyok, mit tegyek.

Nálunk még elég sok éretlen, vagy félig érett termés van (paradicsom, uborka, paprika). Szerintetek érdemes várni, hátha beérik?



2021. okt. 15. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Várjál, mi bajod lehet?
2021. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
25%
#1Csupán csak annyi hogy minden lefagy
2021. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
#2: Nem mindegy, hogy lefagy, vagy nem érik be? Nem kockáztatsz semmit, ha rajtahagyod.
2021. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nálam tegnap reggel lefagyott a paprika és a paradicsom. Ha tudom, hogy megint nem találják el a helyi előrejelzést, akkor leszüreteltem volna a maradékot is, a félérettek is felhasználhatók, a paradicsom még karácsonyig is eláll hideg helyen, amelyik egészséges.

A sárgarépa, zöldség, cékla kivételével nagyjából minden elfagyott, azokat is szedegetem folyamatosan, mert sok van, és árulom. De azok jól bírják a hideget, még ilyenkor is nőnek valamennyit, amikor épp jó idő van.

Még a karalábé, káposztafélék, retek bír ki ilyen kisebb fagyot károsodás nélkül.

2021. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
81%
#3 A fél érett paprika is felhasználható. A fagyott nem
2021. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymus75 ***** válasza:
75%
Nekem már paradicsomom nemigen van kint, de az éretlent le szoktam szedni és utóérik, ugyanígy a paprikák is, amiket én ma fogok leszedni. Ezeket későn vetettem, azért vannak így elmaradva a teljes beéréssel, de amúgy gyönyörűek lettek. Bent meg szépen beszínesednek. Ami még marad a földben: répa, zöldség, meg persze a sütőtökök. Tegnap levettem egyet és éretlen volt még (amerikai fajta és nem igazán tudom a szüretelési idejét)
2021. okt. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Én már két hete elkezdtem felásni a kertet nagy kertünk van szóval muszáj volt. Már mindent kiszedtün, feketeretek, cékla, karfiol brokkoli maradt. Ezek nem fagytak még le.

Szóval nyugodtan elkezdheted később ha nagyobb esők jönnek a sárban mar bonyolultabb a szántás.

2021. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzáértő válaszokat mindenkinek!!

Időközben mi is minden termést leszedtünk, ill. ha lehetett, a télikertbe vittük a töveket cserépben, hátha ott beérik még.

Kiderült, hogy a petrezselyem és a szárzeller bírja az enyhe fagyot.

2021. okt. 30. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:

A petrezselyem télen sem fagy ki ha földben hagyod kora tavasszal lesz hamar zöldje.

Nálunk a karfiol brokkoli simán kibírta a -5 fokot, semmi baja.

2021. okt. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, petrezselymet én is mindig ültetek a fák közti üres részre, ahol nincs szántva, direkt azért, hogy tavasszal legyen friss levél. Ameddig fel nem magzik, addig lehet szedni. Utána meg ledarálom motoros kaszával, kirotázom a megfásodott gyökereket, de pár növényt meg szoktam hagyni magnak.
2021. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!