Kezdőoldal » Otthon » Kert » Le kell már szedni a chili...

Le kell már szedni a chili paprikát (?)...vagy talán már el is késtem vele?

Figyelt kérdés
2021. okt. 16. 08:40
 1/5 anonymus75 ***** válasza:
Szia! Igen, már le kell szedni, lassan jönnek a fagyok. Megpróbálkozhatsz az átteleltetéssel is. Persze nem kint :)
2021. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Én is ma fogom leszedni.
2021. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM!! Érdemes lenne félbevágva szárítani (?) (úgy gyorsabban és biztosabban kiszáradna (?)
2021. okt. 16. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell leszedni, amikor megért. Ha augusztusban, akkor augusztusban, ha meg októberben, akkor októberben. Ha rajtahagyod érés után, romlik a minősége, és főleg nem köt újabbakat. Folyton szedve folyton újabbakat köt, mi nyár óta áruljuk, heti szedéssel.

Ami nem ért be, azt nyilván érdemes leszedni, akár még teljesen zölden is, ha valószínűnek látszódik a fagy. Hidegben amúgy hiába színesedik, nem lesz olyan csípős, mint melegebb időben. Ha megcsípi egy kicsit a dér, akkor ha még látszatra nem is fagy meg, de még a meglévő csípőssége is elmehet az ilyen késői példánynak.

Félbevágva tényleg gyorsabban szárad, és nem fog bepenészedni. Csak nem olyan mutatós. Ha mondjuk le akarod darálni, akkor az jó megoldás félbevágni. Egészben, ha nem elég meleg helyen szárítod, bepenészedhet. De pl. radiátoron egészben is jól meg szokott száradni. Gondolom, nincs sok.

2021. okt. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi (4-es)...sok van, de csak saját fogyasztásra termeltem....és szándékozom ledarálni. Nem radiátoron szárítom, csak közelében (ennyi nem fér rá a rediátorra (és, úgy tudom, hogy a szárítási hőmérséklet max. 30 fok lehet....a radiátor több ennél. Bár, nem tudom, tuti -e az a 30 fokos dolog...(?)
2021. okt. 16. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!