Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet-e egy fa vashiányát...

Lehet-e egy fa vashiányát szögekkel pótolni?

Figyelt kérdés

Egy nagy körtefa kezdett tönkremenni a nagymamánál. Azt mondta, hogy egy fa is lehet vashiányos, valószínű, ez a baja. Majd édesanyám hozott szögeket és nagymamámmal együtt egy csomó szöget bevertek a fába.

Mondtam, hogy ilyent még nem hallottam, hogy ez segítene. De azt mondták, hogy többször volt rá példa a faluban, hogy ettől rendbe jöttek a fák. Ezt a módszert a rokonoktól tanulták.

Ez egy hete volt, nem látok változást a fán.



2021. nov. 1. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fa vashiányát nem a fa szervezetének elroncsolásával gyógyítják, hanem a megfelelő tápszer kiadagolásával a talajba vagy a levelekre!


Mi lett volna, ha kiöncöltek volna a fa tövénél néhány liter híg vasgálic oldatot, vagy elhintettek volna néhány marék vasreszeléket?

2021. nov. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
2021. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

jéézusom..szöget a fába? na neee...


Egy kiló vasgálic esővízben oldva, azt a fa köré csurgón belül. De ha öt kiló vasgálicot szétszórnak a fa körül, tavaszig amhó, eső bemossa a földbe.


Tavasszal már gyönyörű fa fog éledezni(ha kiheveri a szögeket)


Húzd ki a szögeket, .begyógyul a fa.


Persze a körtét nem ártana őszi lemosóval kezelni, legalább az életében egyszer, és némi trágyát(csirke, marha) beásni körülötte. Ha nincs más jó a 15 ös NPK is.

2021. nov. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Micsoda rokonságod van. Én a helyedben csinálnék valamit, hogy kitagadjanak...

Hát jó nagy baromság a szögelés. Ha kiszárad miatta a fa, még kivágni se lehet.

A szögek mellett beforrnak a sebek amúgy, ha életben marad a fa. Mint ahogy a fülbevaló körül begyógyul a kilyukasztott fül. Szóval esélye sincs a módszernek.

De a vasreszeléknek is mérsékelt az értelme. Se a tiszta vasat, se a vasoxidot (rozsdát) nem képes gyökéren keresztül felvenni a fa. Hosszú távon, pár év után esetleg a rozsda egy kis része kelatizálódik, és akkor hasznosulhat valamennyi.

Valamilyen vaskelátos levéltrágyát vagy műtrágyát vegyél, az azonnal fel tud szívódni. Nyilván más növényekre se árt, ha a körténél már látszódik is a vashiány.

2021. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vasreszelék természetesen nem közvetlenül hasznosul, de idővel a talajbiológia átkonvertálja felvehető vegyületekké. Persze legjobb a szakértők által meghatározott eljárásokat használni, de itt a fa vashiánya is csak találgatással lett megállapítva.


(Amúgy az én őseim is csináltak hasonló idiótaságokat, sajna nem csak a kertben. Ezeket az én életem is hasonlóan megsínylette, mint az a bizonyos fa.)

2021. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Hát a helyedben figyelnèk, nehogy te is vashiànyos legyèl. Még te is szöget kapsz 😅
2021. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább magnézium hiány. De gazda boltokban kapható magnézium-szulfát és vas-szulfát is. Ha nem szakember a boltos, vasgálic néven keresd. Vízoldható, ki kell locsolni az oldatot a fa koronája alatti területre. (És nem vasszögeket verni a fába)
2021. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
29%
Majdnem akkora poén, mint a "Miért zúg a macskám" kérdés XDD
2021. nov. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!