Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fák, cserjék eltűntetése?

Fák, cserjék eltűntetése?

Figyelt kérdés

Van egy hétvégi telkünk szőlőssel. Egy részen (kb 50-60 méter hosszan) a földes dülőút és a szőlős között nagyjából 3-4 méter szélességben be van nőve mindenféle kisebb fákkal meg bokrokkal elég sűrűn. Papíron nem az enyém és nem is én vettem hanem még a dédnagyapám annak idején, csak most rajtam a sor hogy gondozzam, rendbe tartassam. Szóval az óta nem lett kiméretve hogy a dülőút fele hol van a pontos telekhatár, dédnagyapám meg már vagy 10 éve nem él, nagyapám akié a föld pedig nem tudja. Amúgy a földes dülőút túl oldalán kb 1 méter széles füves rész és másik szőlős.


Szóval, el szeretném tüntetni a szőlősöm és a dülőút közötti "dzsungelt". Esetleg valaki tudja hogy erre milyen szabályozás vonatkozik? Gondolom ha az a terület a telekre esik azt csinálok vele amit akarok. Vagy ha nem a telkünkre esik akkor kinek a területe? A dülőutak például általában kinek a területe? Közterület és az önkormányzaté? És ha úgymond olyan senkiföldje az a bokros terület akkor szólna érte valaki ha eltüntetném csak úgy?

Illetve hogyan lehet a legegyszerűbben eltüntetni? Fűrésszel, bozótvágóval egy örökkévalóságig tartana, és nem is szeretnénk sok pénzt költeni rá, tehát komoly mezőgazdasági gépet bérelni. Gondolom csak úgy felégetni nem lehet, esetleg valami vegyszeres módszer? De gondolom ahhoz meg késő van mert lehulltak a levelek. Van esetleg gyors és hatásos módszer?



2021. nov. 17. 16:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#9 "Amúgy a kutya sem szól érte, ha kivágod"


Csak ki tudja, hogy mikor jár arra egy vadász vagy más fontoskodó ember....

2021. nov. 17. 20:16
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell így beállítani a vadászokat?

Nem is értem.


Ha valaki okoskodik, megmondod, hogy hozzád tartozik. Senki nem fogja kiméretni 100 ezer forintért, hogy kiderüljön, hazudtál-e vagy sem.

Nézd meg e-közműveken, hol húzódik a mezsgye!


10. Hogy tudtad magadnak kimérni?

2021. nov. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12 Volt már rá példa, hogy mentem túrázni a közelben (nem vadászterület) és egyszer csak ott termett az egyik bozótosból hogy ki vagyok, mit keresek ott, egyszer találkoztam egy öreg vadásszal is aki jófej volt, ő mondta hogy felénk a vadászok 80%-val vigyázni kell. És olyanra is volt már példa, hogy közösségi médián városi csoportban álszenteskedtek, valaki szintúgy össze szedett egy területen az eldobált szemetet, a bokrokat kicsit visszametszették, és Facen ott álszenteskedett valaki hogy micsoda huligánok vannak hogy szemetelnek (mert az összeszedett szemetet ott hagyták az egyik villanyoszlop tövében egy zsákban) meg írtják a természetet.

Amúgy igazad van, ha valaki belém köt csak mondom neki hogy tehet egy szivességet és elmehet a fenébe mert hozzám tartozik.

2021. nov. 17. 20:42
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Farönk kiszedésére vannak nagyon ötletes gépek (persze előtte ki kell vágni a törzset), kérdés, hogy meg tudod-e fizetni ill. van-e akkora hely, hogy a gép meg tudja közelíteni a rönköt. Ha a youtube-on keresgélsz sok mindent találhatsz. Van, amelyik szinte lemarja a faanyagot a talaj felszínéig és van olyan is, amelyik kitépi gyökerestől.
2021. nov. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen gép sem fog eljönni 200 négyzetméter miatt.

De a kérdező nem is írta, hogy a tuskót is el kell tüntetni.


Kérdező!


Az egész ország vadászterület. Lehet azért érdeklődött, a vadász, hogy nem vagy-e orvvadász.

2021. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15 Hát nem tudom, sem fegyver sem más nem volt nálam
2021. nov. 18. 07:21
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy kombinált fogó és egy köteg drót, hogy orvvadászkodj.
2021. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!