Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet szőlőt magról szaporítani?

Lehet szőlőt magról szaporítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehet hogy hülyeséget kérdezek (ez esetben nézzétek el nekem) de arra lennék kíváncsi hogy ki lehet-e a szőlőmagot csíráztatni? És ha igen, akkor hogy kell csinálni? Ilerve tényleg igaz hogy a magokat hűtőbe kell tenni?

2021. nov. 20. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha van felesleges 30 éved, akkor lehet..
2021. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Direkttermőket lehet de kell hozzá 30-50 év mire sikerül egy darab normális tőt létrehozni.
2021. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na az pont jó, akkor kb 40-50 éves koromra lesz saját szőlőm :)

Köszönöm a gyors választ.

2021. nov. 20. 20:01
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Maguktól kelnek szőlő alatt. De mivel művelve van mindíg ki van kapálva. Egy félre eső helyen megmaradt egy. Vagy 25 éve ott van nem megy semmire. Termése se volt nőni se akar. Ne foglalkozz ilyenekkel
2021. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Én megtartottam egy magról keltet, mert pont jó helyen volt. (A mellette lévő Téli muskotályról származott a mag, a porzója meg talán Chasselas lehetett, mert az volt még ott a közelében.)

Ha jól emlékszem, a 4. évben már termett. (Ha tévedek, akkor csak az 5. évben.) Hasonló kinézetű és hasonlóan kemény szemek voltak, mint az anyatő, csak kicsik és alig muskotályosak. Úgyhogy át is oltottam Hamburgira vagy 10 éve, de nem nagyon akar fejlődni, pár kis fürt van rajta évente. Szerintem filoxéra miatt, az szinte mindenhol van az országban, ahol nem homokos a talaj, nem véletlenül használnak oltványokat. Csak azért nem vágom ki, mert mellette a Téli muskotály olyan hatalmas lett, hogy már nem is férne ott egy rendes nagy tőke.

Szóval, nem érdemes magról.

Viszont egy rokon tavaly rám erőszakolt egy óriás rózsaszín szőlő magjából nevelt cserepes magoncot, és mivel volt kigyökereztetett alanyom egy flakonban, egymás mellé elültettem őket, és összenövesztem, ha sikerül, aztán majd az alany tetejét levágom, meg talán a magonc gyökerét is, ez utóbbit még nem találtam ki.

2021. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!