Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fenyő palánta mennyi vizet...

Fenyő palánta mennyi vizet igényel?

Figyelt kérdés

Pár hét alatt szépen kihajtott a mag, viszont mikor el érte a 4-6 centis magasságot fogja magát és lehajlik a földig.


Ez mitől lehet? Kevés vizet kap? Mennyi öntözésre van szüksége?



2021. dec. 6. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a fenyő nem csírázik a szabadban szóval bizonyára bent nevelnéd.

Az a baja, hogy kevés fényt kap. Nem ebben az évszakban kellene kicsíráznia a magnak. Hiába is próbálsz beleszólni a természet rendjébe egy hideghátást igénylő fa nem fog megmaradni télen szobahőmérsékleten minimális fényviszonyok állandó hőmérséklet és páratartalom mellet mivel nem trópusi növény.

Ültesd el tavasszal nyugodtan cserépbe a szabad levegőn néha öntözd meg. De akkor sem fog elhalni ha beton keményre szárad a földje.

2021. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen bent nevelem, az ablanál.
2021. dec. 6. 16:29
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és ha most szedek magokat, azt hogyan tudom eltárolni tavaszig hogy az ki is csírázzon majd?
2021. dec. 6. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A fenyőből soha nem lesz szobanövény, nem fogod tudni bent nevelni.

Száraz hűvös helyen kellene tárolni a magot ahol a kinti hőmérséklethez hasonló értékek vannak.

2021. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem a hőmérséklettel van a baj egyébként, hanem a fenyőnek van egy társgombája, ami a gyökere között fejlődik és a adoptálja számára a tápanyagokat.
2021. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A probléma vagy a fényhiány, vagy a palántadőlés nevű dolog.

Ahogy írják, tavasszal, szabadban neveld. Vagy cserépben, vagy szabad földben.

Hűvös helyen, papírban simán elállnak a magok. Én neveltem már magról eladásra, és márciusban szabadba ültettem a télen szedett magokat.

2021. dec. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!