Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kb. 20 méter magas vadcser...

Egy kb. 20 méter magas vadcseresznyefából nagyságrendileg hány köbméter tüzifa lesz?

Figyelt kérdés

A törzsátmérő kb. 0,5-0,8 méter a talaj közelében, de nem találtam meg a méretet amit korábban lemértem, és nem ott lakunk.

Nem kell pontosan, csak hogy kb. fél vagy két köbméter.



2021. dec. 14. 06:59
 1/6 A kérdező kommentje:
A "fölöfleges" válaszokat elkerülendő: azt tudom hogy számolják az 1 köbméter tüzifát, a kérdés nem erre vonatkozik!
2021. dec. 14. 07:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Teljesen kifejlődve, jó talajon elérheti a növény a 25-30 méter magasságot, ekkor a törzs vastagsága 80-100 cm.

Ezért szerintem elég 70 cm-el számolni a rönkátmrőt, amely 10 méter hosszon elérheti a 4 köbmétert, talán valamivel kevesebb, ha ehhez kozzáadjuk a vastagabb ágakat, amit tüzifa esetén teljes nyugalommal bevesznek, akkor öt köbmétert nyugodtan lehet venni, de persze ez lehet valamivel több, vagy kevesebb.

2021. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a miénk átmérőjét már lemértem régebben, és emlékeim szerint nem volt 1 méter az átmérője, de a lényeg, hogy köszi, ezek szerint 4 köbméterrel simán lehet számolni, az már szép :O
2021. dec. 14. 10:30
 4/6 anonim ***** válasza:
4 köbméter kb
2021. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen szép törzsű a fa,érdemes lenne bútor készítőnek eladni.

Többszörösét éri,mit tűzi fa .

2021. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt már más is mondta csak én nem ismerek egyetlen bútorkészítőt sem.
2021. dec. 14. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!