Kezdőoldal » Otthon » Kert » CLÍVIA növényem levelei...

CLÍVIA növényem levelei besárgultak, összeszáradtak, lehullottak, épp, hogy él még a növény. Hogyan lehet megmenteni?

Figyelt kérdés

#beteg CLÍVIA
2022. jan. 1. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy meleg szobában tartottad? Vagy annyira hideg helyen, hogy megfagyott? Vagy agyontápoztad, agyonöntözted, hagytad kiszáradni, stb. Nem írtál semmit a körülményekről, anélkül meg nem lehet kitalálni, hogy ezek közül mit rontottál el.
2022. jan. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Télen a cliviát hűvös helyen kell tartani és nem szabad sok vizet adni neki, csak ha már szinte teljesen kiszáradt az ültetőközege, akkor egy picit nedvesíteni.
2022. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fentebb írták, szerintem is a meleg és a túlöntözés.
2022. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Az a furcsa, hogy évek óta ott állt, azonos helyen, igen kicsit meleg helyen a két ablak között, de minden évben áprilisban (a szülinapomra) hatalmas, gyönyörű virághalommal lepett meg! A lényeg, évek óta egyformán tartottam (egy helyen, télen nem hidegen, egyformán öntöztem és tápoztam). Aztán egyszer csak, valami ragacs lett a levelein, meg alatta, a tartó asztalkán és kezdett tönkremenni.

Átvittem egy alig fűtött szobába. Mostani állapota: kb 5 tő levélcsonk.

A kérdés csak az, megmenthető-e még és hogyan!?

2022. jan. 4. 07:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A ragacs az valószínűleg valamilyen pajzstetű, gyapjasat már én is láttam rajta.

De hogy az tönkretegye, annak hosszú ideig és nagyon soknak kell rajta lenni.

Ha ugyanúgy öntözöd, akkor a legyengült növény már nem tud annyi vizet felvenni, mivel levelek nélkül már nincs, ami elpárologtassa. Emiatt gyökérrothadás lépett fel valószínűleg. Mivel nagy cserépről van szó, lehet, hogy a föld külseje esetleg nem is tűnik olyan nedvesnek, de a belsejében mégis túl sok a nedvesség.

Először is, tartsd félszárazon. Ha még most is vannak pajzstetvek (ragacs), akkor csinálj egy beöntözést pl. Spilannal.

2022. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!