Kezdőoldal » Otthon » Kert » Málnabokrot csak 20 cm mélyre...

Málnabokrot csak 20 cm mélyre telepítettem, nem baj? 50-et olvastam utólag.

Figyelt kérdés

2022. márc. 20. 00:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban szólva málna töveket. A napokban ültettem.
2022. márc. 20. 00:04
 2/6 anonim ***** válasza:

Diszlexiás vagy? Vagy diszgráfiás. :)

Nem 50 cm mélyre, hanem 50 cm tőtávolságra.

Nekem elég sok van, árulom is a töveket már vagy 15 éve. Úgy a legjobb, hogy a legfelső gyökér fölé 8-10 cm föld kerüljön.

És ugye, a vesszőt 20-25 cm magasságban vágd el, ha azt akarod, hogy meg is maradjon.

2022. márc. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A málna sekélyen gyökerező növény, tehát sekélyre kell ültetni! Ismétlésekbe nem akarok bocsátkozni, csupán az előttem író véleményét tudom megerősíteni. Például itt többet tudhatsz meg a málnáról: [link]
2022. márc. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök h ezek szerint sekélyen (is?) működik, viszont NEM vagyok diszlexiás, se diszgráfiás, hanem arról van szó, hogy több cikk is 50 centi MÉLYSÉGRŐL írt, már bánom, h nem mentettem el a linkeket... Sajnos az alábbi cikkben, amit nemrég felleltem, csupán az alákomposztálás kapcsán említ 50 centi MÉLYséget:


"Az ültetés előtt lazítsuk fel a talajt 40-50 cm mélyen, és javítsuk fel komposzttal vagy istállótrágyával."

[link]


továbbá:


nem a mennyiség (hány év szaklmai gyak), hanem a minőség a lényeg


továbbá:


módszer és módszer se feltétlen egyforma a szakemebrek között, pl

Megyeri Szabolcsot sokan kritizálják -van, amikor egymás hegyén-hátán vannak a málnabokrai-, konrétan láttam youtube videóit korábban.

Hogy melyiküknek van igaza, nem tudom, az is lehet h módszere válogatja, VAGY ELÍRTÁK VALAHOL A NETEN (?)


De azt viszont tudom: attól még, hogy egyesek 50 cm MÉLYSÉGET említenek -vagy elírták valahol?- (más kérdés h tőtávban is annyit), és erről esetleg nem tudsz, kedves első válaszoló, attól még

nem vagyok diszlexiás egyébiránt. :)


Nem szakmabeli vagyok, csupán tudok szöveget értelmezni, ellentétben az első hozzászólóval. Ettől függetlenül köszönöm a tanácsokat! :)

2022. márc. 20. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Oké, nem kell megsértődni, csak nem tartottam kizártnak, hogy 50 cm tőtávot akartál kérdezni. Mivel az egy hihetetlen nagy baromság, hogy 50 cm mélyre ültetni, nekem legalábbis irreálisnak tűnt, hogy ilyet le merjen írni valaki. Ha olyan mélyre elásod a málnatövet, akkor az jó eséllyel soha az életben nem fog előjönni onnan.

Hogy 50 cm mélyen megforgatni ültetés előtt a talajt, az is egy kicsit talán túlzás, de mindenképpen hasznos. (Csak ha én azt javasolnám egy vevőmnek, hogy 50 cm mélyen forgassa meg ültetés előtt a földet, az biztos azt válaszolná, hogy ez női munka.)

2022. márc. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért sértődtem volna meg? A száraz tényezőket elemeztem. :) Megyeri Sz.-t se jellemeztem egyébként, csak elmondtam, h vannak, akik nem értenek egyet vele, ráadásul ő pont nagy ívben tojik a sortávra és tőtávra, legalábbis egyik videójában láttam: egymás hegyén-hátán a málnatövei, amit hangsúlyozott is. Ezek csak száraz tények,

nem vagyok sértődős. :)

Ellenben ami nem reális, légőbl kapott (pl a nem létező diszlexiám), azt fontosnak tartom korrigálni, illetve megvitatni.


És, látod, ahány módszer, annyiféle: "Hogy 50 cm mélyen megforgatni ültetés előtt a talajt, az is egy kicsit talán túlzás" - írod te, viszont találtam közben olyan cikket is, mely hatvan(!) centi mélyen javasolja komposztálni a földet az ültetése előtt.


Köszi a hozzászólásokat, jöhetnek még. :)

2022. márc. 24. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!