Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szivattyú probléma a köbön...

Szivattyú probléma a köbön vagy még annál is rosszabb ?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron vettem egy nyaralót a folyó mentén és igaz nem lakok ott életvitelszerűen a külföldi munkahelyem miatt de eddig nem volt problémám.

Unokatestvérem lakik a házban jelenleg és tavaly ősszel jelezte , hogy néha olyan furcsa jelenség fordul elő , mégpedig amikor megnyitja a mosogató csapját vagy a zuhanyt használja a víz mint ha pukkadozna , mint amikor levegős a rendszer és kitol a vízsugár maga előtt egy kis levegőt . Mondtam neki ha ez a jelenség fokozódik szóljon szakembernek . Télen már előfordult olyan ,hogy kinyitotta a csapot a víz egy ideig rendes nyomással jött majd szó szerint egy csepp sem jött tovább percekig majd hirtelen újra megindult rendes nyomással . Most pár napja viszont a biztosítéktáblában a kismegszakítót levágta a szivattyú , majd hosszabbítóról indítva is ez lett a jelenség ergo tényleg a szivattyú halt be . Szakihoz elvitte unokatestvérem aki azt mondta a kondi pukkant el benne , kicserélte majd vissza adta . A rendszert újra összerakta de víz most már egyáltalán nem jön .

Sőt most már le sem áll ha nem húzzuk ki a konnektorból hanem folyamatosan csak megy és búg . szívócső feltöltve , szivattyú légtelenítve , lábszelep nem ereszti el a vizet , visszacsapó szelep is rendben , a tartály membránja nem szakadt és megfelelő benne a nyomás tehát semmi sem változott mégsem jön víz . Még a Kpe csatlakozó idomokat is lecseréltettem mert öregek voltak .


A kútban egy 25-ös KPE cső van 7 méter hosszú - maximum a colos méret férne bele , nyugalmi állapotban 4,5 méternél van a vízszint . A hidrofor rendszer egy 2 méter mély aknában található maga a szivattyú 150cm mélyen található .

Vödör vízzel próbáltuk szimulálni , hogy így felkapja e a vizet és felkapta ugyan de gondolkodott egy ideig mire megindult a dolog .


A szivattyú típusa : Leo Xqm60 ( ez egy periférikus szivattyú )

A tartály pontos típusát most nem tudom de egy Tip márkájú.



Járt már így valaki közületek ?

Sok véleményt meghallgattam sajnos szakit nehéz leakasztani de amiket mondtak mint lehetséges hibaok .


- Kevés a 7 méter szívócső

- A periférikus szivattyú nem jó megoldás váltsak Jetre ugyanis valószínűleg gázos a vizem és erre ez a fajta allergiás , plusz a pukkadozás a rendszerben valószínűleg ennek köszönhető meg annak , hogy a tengelytömítésem is haldoklott már és mára onnan szív fals levegőt ezért ejti el a vizet .


Valaki szenvedett már korábban ilyen problémával ?

Minden építő választ köszönök . ;)



2022. márc. 28. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a szivattyú nem szív.Talán kopott lehet a lapát.Levegőt is bejuthat,erre utal hogy néha levegőt köpköd .A beszivott levegő miatt nem tud olyan nagy nyomást előállitani,hogy a nyomáskapcsoló ki tudjon kapcsolni.Ezért megy szakadatlanul.A gázosodást el kell felejteni.A szivattyú részen biztos van szimering is .Lehetségesnek tartom az lehet a bűnös . Ez nem egy nagy márka,kisebb megkopás már problémát okozhat.
2022. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szimeringre tippelek. Nálam már volt ez a gond, bár öntöző szivattyúnál.
2022. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt Bács-Kiskunban a faluban szinte mindenkinek belógatós a kútja,ahhoz a jet szivattyúk a jók. A hagyományos kútfejes csőkutakra 2~3 évtizede hoztuk át yugóból a szevereket,de mivel azok peremcsatornásak,a mai belógatósra azok már nem jók...
2022. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden építő választ . :)

Megnéztem mennyibe kerül ez szivattyú újonnan ( 12-18 ezer között ) és megnéztem az alkatrész mennyi pénzt kóstálna . Majd arra az elhatározásra jutottam , hogy mivel nem egy elit típus inkább leváltom egy Pedrollo Jet szivattyúra + Pedrollo áramláskapcsoló .

Kpe cső , minden maradt a régi felállás csak a szivattyú és társa lett új.

Vizem van , a nyomás sokkalta kiegyensúlyozottabb és a pukkadozás mint olyan megszűnt .


Viszont azért szétszedtem a régi szerkezetet és hát a szimering is gatya volt , és a tengelytömítés plusz a tengely is eléggé viseltesnek nézett ki. A szaki mondjuk éppen amikor a kondit cserélte ráleshetett volna erre is, ugyanis ezek a kopások okozták szerintem azt , hogy a szivattyú már nem kapcsolt le így pukkanhatott el végső soron a kondi is . Tanulópénz .


Köszönöm a válaszokat :)

2022. ápr. 6. 03:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor vagy egy évtizedig nem nagyon lesz gondod vele...

Még egy tanács: Az áramláskapcsoló slagnál nem kapcsol ki! (tapasztalat) tehát ha a nyáron locsolás lesz,arra figyelj,hogy a locsoló tömlő végén levő bármilyen elzáró szerkezet is van,a press kontroll NEM kapcsol ki,tehát el kell zárni a kerti csapot majd!

(3 voltam)

2022. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot ! Ezt megfogadom és észben tartom , na erről pl sehol sem olvastam ezért is nagyon jól jött ez a kis plusz infó :)

Köszönöm 3-as :)


Ismerősöm azt mondta hogy így ezzel a jettel és az áramláskapcsolóval már nem kötelező hidrofor tartályt sem használnom . Viszont még ha csak egy kis 23 literes kis tartályom is van , úgy gondolom felesleges lenne a szivattyúnak egy pohár víz kiengedéséért pluszban kapcsolnia .

2022. ápr. 6. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!