Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cseresznyefára seregély ellen...

Cseresznyefára seregély ellen milyen madárriasztót tudtok ajánlani, amit kipróbáltatok és ténylegesen működik?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 6. 12:03
 1/8 mindentudó99 ***** válasza:
2022. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

varjú-imitációnak néz ki, de azt nem írod hol lehet beszerezni.

a rigó vidáman fütyörészik a háttérben.

régen nekünk is volt olyan, hogy a seregélyek békén hagyták a fát, de az utóbbi 3-4 évben a korai cseresznyét mindig szétvagdalják, ha a fa alatt állok és tapsolok, le se kakilják. illetve de, még le is kakilják fentről az alsó ágakon lévő termést.

a másik cserifát, ami két héttel később érik, sose bántották még, azt viszont szétszurkálják a cseresznyelegyek. de nem baj, úgyis beraktam.

2022. ápr. 6. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan madárriasztó, ami működik. Ha esetleg a seregélyek nem mennek oda, az kizárólag a véletlen műve, nem pedig a riasztóé.

Nekem (többek közt) volt hasonló, mint a linkelt, csak nem ilyen nevetségesen bóvli, hanem valósághű formájú. Netről nyomtattam ki karvaly sziluettjét (ami vadászik seregélyre), és az alapján csináltam. A seregélyek le se szrták. Bármit teszel fel, az átlag 2 napig működik, a 3. napon a madarak már rájönnek, hogy attól nem kell félni. Úgy esetleg működik, hogy 2-3 naponta más-más ijesztő dolgot raksz ki, plusz a korábbiakat máshová teszed, akkor minimális károd lesz csak.

Hang alapú riasztó lehetséges. De ha ugyanazt a hangot adja ki, akkor azt is megszokják. Kivéve, ha nagyon hangos, de akkor meg a szomszédok vernek meg.

2022. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Dörzsölt madarak, azt tudom, a madárháló alá is alásétálnak, ha nem ér a földig, aztán alóla szállnak fel zabálni a fára. :)
2022. ápr. 6. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:

A szőlőlugast szoktam egyben letakarni madárhálóval. Ha az összetételnél szétcsúszik alul, ott mennek be. Ha 10 centivel a föld felett van a széle egy kis darabon, akkor ott. Mikor a vihar széthúzta a szélső soron az összetételt, és nem vettem észre, akkor ott jártak be.

A seregély nem olyan, mint a tyúk, hogy ha kimegy egy lyukon a kerítésen, akkor nem talál vissza. A seregély az pontosan tudja, merre érdemes menni, hol van a lyuk, amin bement. Csak ha megriasztják, akkor esik pánikba esetleg, és megy bele a hálóba. Ha valami nincs letakarva, akkor a seregély ott lakmározik, és figyel engem. Ameddig nem érek közel, addig nem száll el. Néha 2-3 m-re bevárnak. Na, most akkor egy mozdulatlan szerkezettől mit lehetne várni?

2022. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Ém csináltam
2022. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden a vadasparki erdő mellett lakom...

Bizton állítom,hogy NINCS hatásos riasztó. Ha nem a seregély,akkor jön másfajta madár,-és visz mindent. A sárgabaracktól a szilván át a fügéig,a szőlőről nem is beszélve...

Itt csak a rachel háló vált be.

2022. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk szerencsére csak a seregély pusztít minden évben. De csak a korai cseresznyét. Ja, a rigók meg a korai szőlőt, azt igen.
2022. ápr. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!