Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik fűkaszát vennétek meg...

Melyik fűkaszát vennétek meg ? Melyiket éri meg szerintetek ? (Az a pár ezer forint összeg nekem nem számítana csak legyen már erős és jó)

Figyelt kérdés

Nem akarok már szenvedni az olcsó gépekkel. A legutóbbi is 2 évet élt sajnos.

[link]

[link]

Tartósabb ez a márka szerintetek ? Mindenki ezt mondja,hogy ilyen márkájút vegyek már. Benzinest szeretnék . Ha nem is a 2 közül kéne dönteni akkor milyen javasolnátok legalább 200 ezer alatt ?



2022. ápr. 7. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Azért ez, mert ha még belefér a költségvetésbe és megvan hozzá a fizikumod, akkor a nagyobb teljesítménnyel jobban boldogulsz és nem lesz gondod a fás részekkel sem. Gyorsabb munka.

2022. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Husival nemigen nyúlhatsz mellé, 6-7 évig nyúztam egyet és nem azért lett vége, mert cserben hagyott volna. Mekkora terület, milyen növényzet?
2022. ápr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ahová hívnak oda mennék vágni. Főleg gyep fű csak sajnos a tulajok hagyják megnőni nagyon nagyra amivel már a 4 kerekes fűnyíró sem bír el. Ezek az ingatlan tulajok 1 évben kb 1-2 -szer vágatják le a füvet ,de akkor is dzsumbuj van ott.
2022. ápr. 7. 13:26
 4/12 A kérdező kommentje:
tanyák és nyaralók területei. Fogalmam sincs . Sosem mértem le a területeiket.
2022. ápr. 7. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Oda már komoly gép kell! 200 eléggé az alja.
2022. ápr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
amiket küldtem azok nem bírnák ?
2022. ápr. 7. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 129R-t vettem ~4 éve, az első két évben összesen nem használtam 8 órát, általában április elejétől szeptember végéig szervizben volt. Átlagos javítás 3 hét a győri Szent Imre úti Husqvarna márka szervizben.

Lehet csak én fogtam ki az 1000/1 hulladékot, de nálam nagyon leírta magát! Heti kb 150 m2 vágására kéne használni, de ezt gyakorlatilag nem tudja teljesíteni.

Cseréltek rajta gázkart, karburátort, többször gyertyát, mindig ugyan azt csinálja. Javítás után a 150 m2 felénél általában, elmegy az ereje és nem pörög fel. Utolsó előtti javításkor hazahoztam egyből nekiálltam kaszálni (szervízes benzinnel), majd elment az ereje, így több báros nyomással a buksiban, úgy ahogy volt vissza vittem a szervízbe és jó nagy balhét csaptam. Még aznap elkészült megint... és azt a szezont kibírta. Ne legyen nagy illúziótok, még egyszer levágtam vele az árkot meg a ház mögötti sávot!!! De azt is úgy hogy 2-3 percenként állítani kellett rajta, hogy menjen...


Husqvarna drágábik olajjal, prémium benzinnel, és husqvarna alubetétes damillal lenne használva.


A 3. szezon kezdetekor már én tákoltam, kapott gyári gyertyát, új légszűrőt, karbi felújító készletet. Hát 3x majdnem levágtam vele a füvet...


Komolyan mondom a 6 éves akkor a legolcsóbb praktikeres önjáró fűnyíróval meg soha nincs semmi bajom! Pedig 1200 m2-t vág hetente. Szezon elején kap olajat, gyertyát légszűrőt és ezután csak benzin kell neki.

Ez előttit is hasonló elven vettem kb 11 éve 20000-ért (nem önjárós volt), ez 5 szezont bírt ki úgy hogy heti szintem 3 családnál vágtuk vele a füvet, azaz kb heti 6000 m2-t dolgozott, havonta kapott gyertyát, olajat légszűrőt. Ha csak nálam használtam volna még lehet mindig működne. Sajnos szétment a röpsúly benne és nem volt hozzá alkatrész.

2022. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én inkább 1 Japán márkához nyúlnék.

A kérdésben leirt márka is már tömeg árú.

2022. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Japán ? Melyikhez? Nekem mind 1 ,hogy tucat de 2 évente ne kelljen már venni és ez a lényeg nekem. Dolgozni akarok vele minimum 5 évig.
2022. ápr. 7. 17:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló linkelt, az a minimum, amire szükséged van. De ha tényleg sok időre szánod, akkor még inkább kérj kölcsön (bérmunkából bejön az ára), és még erősebbet vegyél. És tényleg minél erősebb a gép, annál gyorsabban végzel, vagyis annál kevesebbet kell dolgoznod egy adott területtel.
2022. ápr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!