Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csírázás után is fennkell...

Csírázás után is fennkell tartani a 70-80% os páratartalmat?

Figyelt kérdés
Ültettem magról chili paprikát, és levannak fedve. Viszont, ha kibújnak a magok, akkor után elég, ha fényen vannak, nem muszáj őket tovább lefedve tartani igaz?

2022. ápr. 15. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, utána nem kell takarni semmivel
2022. ápr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!! :D
2022. ápr. 15. 20:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne érje őket tűző napsugár, de legyenek világos helyen. A fedőt leveheted róluk. Később, amikor eléggé megerősödnek, akkor mehetnek a napra.
2022. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Árnyékoló Rachel hálóvel le kell fedni a tetejék, hogy nem kapjon égető napsugarat még oldalról sem!

[link]

2022. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlok egy FB csoportot, ahol minden kérdésedre választ adnak. Chili termesztők csoportja

[link]

2022. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget :D
2022. ápr. 16. 00:40
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

4

Na, az ilyen fejletteknek már garantáltan árt az árnyékolás. Pár napig kell árnyékolni a kirakás után, aztán hozzászoknak naphoz, és igénylik is.

Én kelés után 1 héttel már teszem ki a napra, a szabadba, csak rossz idő esetén hozom be. (3 napig árnyékolom.) Ha lenne fóliám vagy üvegházam, akkor nyilván ott tartanám még, de hát nincs.

Kérdező: kelés után minél szárazabb levegőn kell tartani, és a talajfelszínt is lehetőség szerint szárazon tartani (alulról öntözéssel). Így lehet megelőzni a gombabetegségeket.

2022. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Mi az a kelés után? Ha kijött a földből a pár centis palánta, azt nem szabad a tűző napra tenni 1 hónapig legalább.

A fóliaház pedig nem engedi be a napot úgy mintha kint a szabadban lenne. Én már csak tudom, mert évek óta Chili termesztő vagyok.

2022. ápr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az árnyékolás nem árt, mert sokan a fóliaházat is behúzzák zöld Rachel hálóval. Ha pedig a szabadföldbe kerül a végleges helyére, akkor sem szabad hirtelen kiültetni a napra. Hanem napokig csak pár órára kell kitenni a napra amíg cserépben van, hogy szokja a napot.
2022. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

"Ha kijött a földből a pár centis palánta, azt nem szabad a tűző napra tenni 1 hónapig legalább."

Mert ne lenne szabad?? Ha a szabadban, helybe vetve kel ki a mag, akkor majd árnyékolgatja neked valaki? Már vagy 800 m2-en kikeltek a növényeim, és egy darabot se árnyékoltam közülük.

Én minden évben kb. 1 héttel kelés után elkezdem a kihordást. Először csak nappalra, de most már éjszakára is kint voltak. Ma behoztam őket kb. 3 napra, mert nappal se lesz meleg, se túl sok napsütés, hajnalra meg fagy is lehet, de utána megint mennek ki, és remélhetőleg nem is kell többet behozni kiültetésig. (Kb. 150 szál.)

3 napig voltak árnyékolva az elején, azóta full napon vannak, épület déli oldalán. Nem nőnek nagyon, persze, mióta nincs meleg, de nagyon szépek és egészségesek, sötétzöldek.

"A fóliaház pedig nem engedi be a napot úgy mintha kint a szabadban lenne."

Nem, természetesen. De ez hogy jön ide?

A fólia a fény egy részét visszaveri, egy részét elnyeli, és csak a maradék jut át rajta. Attól függően, hogy PE vagy PVC az anyaga.

#9

"sokan a fóliaházat is behúzzák zöld Rachel hálóval"

De ennek egyáltalán nem a túl sok fény az oka. Hanem mert bent nagy hőség van alapból is (üvegházhatás), és ha emellett még a napfény sugárzó hője is éri a növényt, akkor a levele 50 fokosra melegedve, egyszerűen megfőne. Ezt szokták kiküszöbölni a Raschellel. De azt csak akkor kell, ha már 35 fok fölé emelkedik a benti hőmérséklet. Szabadban a túlzott meleg kicsit másként működik, a légmozgás miatt. Kb. 42 fok körüli tűző napon jelentkezik az első égési sérülés a leveleken.

2022. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!