Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kaktuszok gondozásáról...

A kaktuszok gondozásáról szeretnék pár dolgot megtudni. Neten már utánakerestem egy kicsit, de szeretném hallani a ti tapasztalataitokat is. Milyen gyakran szoktátok öntözni őket, sok fény, közepes fény, árnyék? Köszi szépen előre is!

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kint vannak az ablakba, jó napos helyen. Öntözni 2-3 hetente szoktam, meg a cserép még belevan rakva egy kis edénybe, oda szoktam öntani egy kis vizet.. 1x átültettem nagyobb cserépbe meg tápoldatoztam eddig.
2022. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a fura, hogy azt írják, nem szabad sokat locsolni. Nekem van egy kaktuszom, pontosabban több ugyanolyan kaktusz egy cserépben. Amíg ritkán locsoltam, alig nőtt. Nyáron naponta kellett locsolni a növényeimet, a kaktuszokat is locsoltam ugyanúgy és úgy elkezdett nőni, mint a bolondgomba.
2022. ápr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, erre a két válaszolóra ne hallgass, kérdező. :)

Amit hozzáértő oldalakon olvasol, az a helyes.

Nem a kaktusztest növelése a cél, hanem a fajra jellemző kinézet megtartása, minél nagyobb tüskézettel, és persze a virágzás.

Alap, hogy szobában nem szabad kaktuszt tartani, mert tönkremennek, megnyúlnak télen. Legfeljebb napos ablakban, nyáron lehet. De akkor meg sokkal jobb szabadban. A déli napsütést nem mindegyik faj viseli el égés nélkül, szóval jobb, ha legalább 11 és 2 közt árnyékban vannak. Nekem amik kint nyaralnak, azok egy keletre néző fal tövében vannak, tető alatt, mivel a legtöbb eső nyugatról érkezik. Ha kiteszed, akkor egy hétig félárnyékban legyen, nehogy megégjen.

Úgy havonta öntözöm őket, minden második-harmadik esetben tápoldatos vízzel.

Télen hűvös, de fagymentes helyen legyenek, 0-15 fok közt. Igazi kaktusz esetén az se baj, ha ez a hely vaksötét, mert télen úgyse nőnek, teljesen leáll az életműködésük. (Ha nőnek, az nagy baj, mert nyúlnak, nem a rendes módon nőnek.) Télen egyáltalán nem szabad öntözni őket, hogy ne rothadjanak ki, mivel a hideg földből úgyse tudnák felvenni a vizet. Én november vége felé öntözök utoljára, és március végén, április elején először.

És most is virágzik vagy 20. Novemberig mindig lesz olyan, ami virágzik.

2022. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kaktusz egy növény család, rengeteg faj és hibrid van. Nem lehet egyöntetű gondozási tippet adni. Még ehhez jön, hogy sok olyan növény van, amit kaktusznak nevez a köznyelv, de valójában nem azok.

Én azt tanácsolom neked, hogy mielőtt elkezdenél mindenfélét megvenni, gondold alaposan át, hogy milyen tartási körülményeket tudsz biztosítani a számukra. Hol fogsz teleltetni, kertesben laksz vagy emeletesben, a hely, ahol lesznek milyen tájolású, mekkora helyed van, miért akarod őket, a telepes növények tetszenek, a virágok, esetleg a különleges formák? Utána kezdj el nézelődni a nemzetségek között.

2022. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia, kaktusz függő nekem a többség kint vannak az udvaron, a napon, viszont volt olyan amelyik nem igazán bírta be raktam a fél árnyékba ott már semmi baja. Amikor eszembe jut akkor öntözőm őket. Van egy hatalmas nagy szabad földbe ugyan úgy mint annál akitől kaptam nála sose virágzott nálam mégis úgyhogy a föld sem mindegy nekik. Olyanom is van amit viszont egyáltalán nem szabad kirakni az ablakban van és ott érzi magát jól (épp az elmúlt másfél hónapba hozott leveleket 😄)
2022. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na, ha leveleket hozott, akkor az nem kaktusz.
2022. máj. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös: te küldted privátban a növényed képét?

Ami leveleket hozott, az az alany, amire a cristata oltva van. A leveleket, meg az őket tartalmazó hajtást le kell törni, hogy a ráoltott rész növekedjen.

Nyugodtan ki lehet tenni ezt is szabadba, persze egy hét naphoz szoktatást követően. Tél elején meg be egy hűvös telelőhelyre, mert tavaszra garantáltan tönkremegy, ha fűtött szobában telel. Már most is vannak gyanús kinövések a tetején, de biztosra azért nem mondom, hogy ezek a tönkremenetel első jelei.

2022. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Bátor dolog pontos azonosítás nélkül ilyen tanácsot adni, már önmagában azért is, mert az oltott pozsgásoknak nem őszinte a mosolyuk 0-10 C között télen.
2022. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!