Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire zárnak légmentesen a...

Mennyire zárnak légmentesen a sima vödrök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Itthoni (beltéri) komposztáláshoz szeretnék légmentesen záródó vödröt de nincs külön feltüntetve, hogy mennyire zár jól. Sima egyszerű obis vagy valamilyen márka saját termékére gondolnék. Két egyszerű vödörre és egy fedélre van szükség hozzá (egymásba kell tenni és a felső v. aljára lyukakat tenni).

Előre is köszönöm!



2022. ápr. 26. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem zárnak légmentesen, de a két vödör között se lesz légmentes záródás, ha az egyiket a másikra rakod.
2022. ápr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem az elképzelést, de azt tudd, hogy zárt körülmények közt nem lehetséges komposztálni. Berothad az egész. A komposztnak sok oxigénre van szüksége, hogy egészséges, használható anyag legyen belőle. A komposztálást oxigént igénylő gombák végzik nagyrészt.
2022. ápr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen tudom 2. válaszoló, de van már sok sok éve jól működő eljárás, a bokashi.

Vagy ezt a rendszert használod vagy egy vödör és benne egy ülepítő és annak a magasságában kb 5-10cmre egy csapot szerelsz hogy a komposztlé ne rohadjon össze a komposztálandó anyaggal(a másikban ezért van a kér vödör)

Vagy mindezt megveszed egy kész eszközzel.


Nézz utána nagyon szuper dolog.

Pl.: [link]

2022. ápr. 26. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a festékes vödrök elég jól zárnak, különben kipárologna víz/oldószer 1-2 héten belül.
2022. ápr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 puritan ***** válasza:
100%

Szerezz két egyforma falfestékes vödröt. Ezek egymásba tehetőek, és jól záródó tető is van hozzá.

Próbálj valami festő ismerőst felhajtani, szerintem adnak ingyen.

2022. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. ápr. 27. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!