Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűnyíróból folyik az olaj,...

Fűnyíróból folyik az olaj, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
McCulloch márkájú gép, briggs&stratton motorból folyik az olaj. Alatta látható nagy olaj folt,valahol az alján folyat. Kb egy hét alatt a teljes olajmennyiség eltűnik. Elvittem egy közeli szervizbe, de mondták hogy ez kuka. Valószínűleg meg van repedve a motor egy ütéstől. De szinte rá sem nézett. Szerintetek érdemes lehet még máshova vinni?

2022. máj. 8. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy repedt a blokk, vagy görbe a főtengely.

Valszeg az utóbbi a baja és a főtengelyszimmeringnél elereszti az olajat.

Úgy tud elgörgülni, hogy fűnyírás közben elakad a kés egy gyökérben, járdaszegélyben, tehát valami hirtelen nagy akadályba.


Ha ezek közül valamelyik a baj, tényleg igazuk van, nem éri meg csinálni semmit neki.


Egyedül akkor éri meg, ha csak a főtengely szimmering a hibás, az nem túl drága, de munkadíjjal együtt az sem olcsó màr

2022. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Tökéletesen tisztítsad meg a gép alját. Járasd motort,a meleg olaj könnyeben kiszívárog,látni hol a baj. A megoldásról ezután lehet dönteni.

Ha nem lenne javítható,attól még az alsó rész használható másik motorral.

2022. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekünk be repedt az alja, akkor megragasztottuk epoxival.
2022. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha repedt, akkor is meg lehet hegeszteni, ettől még nem kell kidobni. Más kérdés, hogy ha tényleg a főtengely kapott és szétverte a csapagyfészket,akkor tényleg kuka, de ehhez tényleg nagyot kell kapjon.
2022. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat
2022. máj. 8. 16:43
 6/6 Majatom ***** válasza:

Nekem is hasonló gondom volt, és elég nagy tortúra volt, mire jó lett.

Vettem németből behozott használt gépet, amit kereskedő árult garanciával. Engedte az olajat. Visszavittem, mondta, hogy megnézeti a szerelőjével. Kb 1 hónapig ott volt a gép, a végén már 2 naponta telefonáltam, mire végre el tudtam hozni, a tömítést kellett cserélni benne. Az olajat nem engedte, viszont nem állt vissza alapjáratra, bőgött a motor teljes fordulaton. Elvittem egy másik szerelőhöz, (inkább fizetek, mint még 1 hónapig várjak rá), kiderült, hogy összerakáskor szétbarmolták a röppsúlyt benne. Mondta a szaki, aki szintén kereskedő is volt, hogy semmi gond, van komplett blokkja hozzá, kicseréli egyben. Kicserélte, hazavittem, jó volt az alapjárat, de megint engedte az olajat, kiderült, hogy az ő általa adott blokk a főtengelynél repedt volt. Visszavittem, megint szétkapták, és még meg volt nekik az enyémnek a blokkja, és abba beletették a röppsúlyt, és így már jó lett. Ennek kb. 5 éve, azóta teszi a dolgát. Ez is briggs&stratton motor.

Szóval szerintem, ha van hová vinni, ahol be tudnak szerezni hozzá akár bontott alkatrészt, akkor megéri foglalkozni vele.

Az enyém akkori bolti ára kb. 100.000 volt, én 45.000-ért vettem, meg ez a tortúra belekerült mindennel együtt (szerelési költség, alkatrész, utána járás) kb. 10.000-be.

2022. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!