Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet füvesíteni tuja...

Szila73 kérdése:

Hogyan lehet füvesíteni tuja alatt?

Figyelt kérdés
Van több nagy, magasra nyírt tuja fa az udvarunkban és sajnos nincs, vagy nagyon gyér alatta a fű. Ezt, gondolom, több dolog együttese okozza Tippjeim: kevesebb csapadék és fény éri, illetve a tuja levele és toboza elrontja a talajt, savanyítja(?) is, és csírázás blokkoló anyagok vannak benne. A fénnyel nem sokat tudok csinálni, vagyis árnyéktűrő fűre van szükség. A locsolás megoldható, viszont a csírázás gátló hatás nagy probléma... Kérdésem: létezik olyan anyag (vegyszer), amivel ezt a csírázás gátló hatást csökkenteni lehet?

2022. máj. 17. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az általad leírtak helyett inkább az van, hogy elszívja a tápanyagot és a nedvességet a tuja gyökérzete a fűtől.
2022. máj. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem a thuja nem allelopatikus. Simám árnyéktűrővel próbálkoznék.

Vagy már ezen túl vagy?

2022. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Semmiféle ilyen nyitvatermő alatt nem lehet füvesíteni, használj műfüvet.
2022. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sok különböző tujám van a kertben...nemhogy a fű, de semmilyen gaz sem nő alattuk. A fűnek napfény és sok esővíz kell...akkor gyönyörű.
2022. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miután a nap nem felülről hanem oldalról süt, így nagy árnyékot sem csinál az oszlopos tuja. Arról már nem is beszélve, hogy a nap folyamatosan kering és mindig másik irányból süti a füvet. Pl. a szomszédomnál körben a kerítése mentén már nagy oszlopos tuja van és első osztályú a gyep nála mindenhol ahol kilátszik a tuja alól.

Ahogyan itt is:

[link]

2022. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amint írtam, felnyírt, fa jellegűek a tuják (nem oszlop szerűek), vagyis frankó, nagy árnyékot csinálnak. Másrészt igen, mindig csont száraz alattuk a talaj, pedig naponta locsolom. Ami fű kinő alattuk az kis vékonyka, "csoffadt", úgy néz ki, mintha egy hete bújt volna ki, pedig már hónapok óta ott van.

Arra gondoltam, valami anyag van a tuja levelében, termésében, ami gátolja a füvet. Ha van anyag, tanán ellenanyag is van...

2022. máj. 18. 01:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne gondolj semmi ilyen anyagra. A vízhiány az egyetlen, ami játszik. (Ill. idősebb tuják alatt már a tápanyaghiány is, de a vízhiány az alapprobléma.)

Az összes fenyők rokonságába tartozó növény a talajfelszínig sűrűn teleszövi gyökérrel a földet, és kiszed onnan minden vizet.

Ha naponta öntözöl, és mégse nő a gyep, akkor rosszul öntözöl, túl keveset, ami nem elég egy napra a fűnek úgy, hogy a tujával küzd érte.

Az árnyék természetesen nem számít, sőt inkább jó is, ha van elég víz. Nekem a ház északi oldalán, az árnyékos részen van egyedül szép gyepem, mert nem öntözöm.

A mi éghajlatunk kontinentális, száraz, ezért szokták mulcsozni a tuják alját, mert rengeteg öntözésbe telne ott a szép gyep.

2022. máj. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!