Kezdőoldal » Otthon » Kert » Visszaültessem ezt az orchideá...

Visszaültessem ezt az orchideát, vagy már mindegy?

Figyelt kérdés
Van egy orchideám, amit esedékesnek találtam átültetésre, néztem videókat is, meg utána is olvastam, hogy hogy kell. Olvastam, hogy nem szabad sokkal nagyobb új cserépbe ültetni, csak egy picivel nagyobba, mint korábban volt. Anyum viszont átültette egy jóval nagyobba, mert csak akkora átlátszó cserép volt itthon :( Így viszont elvileg nem fog virágozni. Én vettem most egy kisebb cserepet (nagyobb, mint amiben volt átültetés előtt, de kisebb, mint amibe anyum ültette), és kérdés, hogy a nagyból most ültettem vissza kisebbe, vagy már hagyjam így, és ne bojgassan tovább?

2022. máj. 24. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha úgy ültettétek le, hogy csak kiemeltétek a régi cserépből és úgy egyben, a gyökerek szétzilálása nélkül került a nagyobba, (én így szoktam) akkor átteheted a kisebbe, de ha meg lettek bolygatva a gyökerek (sokk a növénynek) akkor már hagyd inkább a nagyban.
2022. máj. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nem lettek nagyon megbojgatva, de azért 1-2 olyan gyökér le lett vágva, ami el volt teljesen száradva. Meg lerázva róla a régi talajának a maradványa.
2022. máj. 24. 19:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elhalt gyökerek eltávolítása nem okoz problémát neki.

Lényeges, hogy az élő gyökerek ne legyenek nagy hányadban eltörve. Én átültetném kisebbe, mert a nagyon tág cserép nem jó neki.

2022. máj. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!