Kezdőoldal » Otthon » Kert » Letérkövethetem-e a kapubeálló...

Letérkövethetem-e a kapubeállómat, ami eleve egy olyan úton van, ami nem közút?

Figyelt kérdés

Nem igazodok el a jogi szövegezésben, ez a problémám.

Ingatlan vásárlásnál megvásároltam egy "magánút" megnevezésű, külön helyrajzi számon levő L alakú telekrészt, ami az én házamat 2 oldalról szegélyezi, illetve 2 szomszéd előtt is tart. Egyik oldalon a telkekkel, a másik oldalon a közúttal határos (ki van méretve földmérő által). A 2 szomszéd előtti telekrészt természetesen nem bolygatnám, de a magam előtt levő részen a kapu előtt letérkövezném, a kerítésen belüli oldalra pedig szeretnék tenni egy mobilgarázst/fedett kocsibeállót.

Lehet-e ezt így?


Extra információ, egy 'városrendezési terv' miatt csatolták el a telkektől ezt a telekrészt, amit 10 évvel később visszaosztottak az akkori tulajdonosoknak, de addigra ezek a telkek már jócskán fel lettek osztva, így jutottam én hozzá ehhez a 3 ingatlant érintő magánúthoz


2022. máj. 26. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a te neveden van, akkor igen.

De menj be az önkormányzathoz, és kérdezd meg!

2022. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A magánút az magántulajdon, ha a tiéd, akkor azt teszel vele, amit akarsz, fel is szántathatod, le is kövezheted. (Annyi megkötés van, ha valaki más csak és kizárólag ezen át tud az ingatlanához eljutni, akkor nem teheted járhatatlanná.)

De amúgy tényleg kérdezd meg az önkormányzatot, az a biztos, én is csak hobbiból foglalkozom polgári joggal.

2022. máj. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérdeztem az önkormányzaton, a helyzet az, hogy nem jutottam közelebb a megoldáshoz. Az ô nyilvántartásukban ez nem is magánútként szerepel, hanem a közút részeként, a tulajdoni lapon magántulajdonban levô út szerepel, tulajdonosként én vagyok feltûntetve. Az ügyintézô hölgy tanácsa az volt, hogy kérjek engedélyt a földhivataltól
2022. máj. 29. 08:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a Földhivatal a mérvadó, nem az önkormányzat nyilvántartása. Büntetni se tudnak, ha bizonyítod, hogy a tiéd.

Neked azért kellene verni az asztalt, hogy az önkormányzati nyilvántartásban is írják át, nehogy utólag, 10-20 év múlva balhézzanak. Vagy éppen utat tervezzenek a te magánutad helyén, mert ha egyszer ez valakinek felböffen, akkor inkább kisajátítják ismét a területedet, mint hogy feladják a tervet.

2022. máj. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!