Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legjobb talajfertőtle...

Melyik a legjobb talajfertőtlenítő szer pajor lótetű fonálféreg ellen?

Figyelt kérdés
talajfertőtlenítő

2022. máj. 26. 16:24
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
41%
A Galation. Mivel hatásos az Eu-ban be van tiltva. Helyette semmi nincs ami beválna. Nem Eus országból lehet beszerezni. Jobb gazdaboltok pult alól árulják. Én is itt helyben vettem. 6000 egy kiló de 2-3 évre elég nekem.
2022. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Force 1,5G.
2022. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kapható igazán hatásos talajfertőtlenítő. Palántázáshoz használtam a Force-t több évben, nem foglalkoztak vele a lótetűk meg tücskök, kirágtak mindent.

Szerbiából lehet beszerezni Galitiont, vagy dupla hatóanyaggal (és érdekes módon olcsóbban) Radart.

2022. máj. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltatok az mennyire mérgező??
2022. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

A Force és a Galition LD50 értéke >2000 g/ttkg patkányra. (Azért patkányt használnak a kísérletekre, mert az érzékenysége hasonlít az emberre. Meg mert értük nem tüntet senki, mint cuki állatokért.)

Az érték azt jelenti, hogy testtömeg-kilogrammonként több, mint 2 gramm szert kell elfogyasztani, hogy 50% eséllyel vagy elpusztuljon az alany, vagy életben maradjon.

Tehát egy embernek ezek alapján egy tejfeles doboznyi granulátumot kell megenni, hogy esélye legyen meghalni. Erre normál használatnál nincs esély. Ha kiszórod a kertben, akkor az lebomlik nagyrészt. Lesz egy kis szermaradék, amit a mai hiper-szuper műszerekkel ki lehet mutatni még 10 év múlva is, de ez 1 kg esetén is csak ezredgrammokat jelent, sokszáz köbméter földben elkeverve, aminek legfeljebb az ezredrészét tudják felvenni a növények.

2022. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek a patkánymérgek, nem hatékonyak. beköltözni akartak ahol nincs keresni valójuk. tettem ki kis tasakot. Hát az a patkány, bizony legalább 1 napig, de 2 is lehetett élet halál közt.

Nem sajnálom. Csak feltűnt hogy nem " azonnal " pusztult el, ahogy fogyasztott a méregből.

2023. ápr. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!