Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cukkinit ültettem fészekben...

Cukkinit ültettem fészekben körülbelül egy méteres távolságra egymástól és négy magot tettem mindegyikbe. Elég az ha fészken ként csak egy vagy két mag éled meg... Vagy pótoljam új magokkal?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok éves tapasztalatból írom, elég a kettő fészkenként. Én a többit ki is szoktam húzgálni, így a kettő sokkal erősebb lesz.
2022. máj. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egy megéled, akkor már biztosítva vagy legalább egy tővel.
2022. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Van még egy tényező a meztelen csigák. Ma reggel 5:00 órakormentem ki csigákat pusztítani..... Voltak.

Hat fészekkel ültettem felében egy van felében 2 kikelt kis növény

2022. máj. 27. 10:16
 4/9 A kérdező kommentje:
De ahol még csak egyet jöttek ki, lehet hogy jön még majd több is egy két napon belül kiderül
2022. máj. 27. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
A meztelen csigákkal úgy tudsz elbánni, ha vagy az ágyás körül, vagy minden fészek körül fahamut vagy konyhasót szórsz ki. Amikor "legelni" mennek, ezek kiszívják a testük nedvességét és elpusztulnak. Inkább szélesebb csíkban, mint vastagon szórd ki. Idővel ezt a földet keverd össze a környező talajjal, mert a fahamu lúgosít, a konyhasó pedig savanyít. Biztos a siker. Szükség szerint (pl. eső után) ismételd meg.
2022. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! - hagyományos só nem jó?.. az van itthon... Persze ha majd boltba megyek leszek de vidéken vagyok messze mindentől. Konyhasót még talán életemben nem vettem azt se tudom hogy néz ki gondolom rá van írva....
2022. máj. 27. 17:16
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem sietem el a harmadik sarj kihúzását... Amíg elférnek addig hagyom őket hátha valamelyik mégiscsak áldozatul esik valaminek akár rálép egy özv egy Szarvas
2022. máj. 27. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:

A konyhasó az a só, amivel naponta sózod az ételt.

Viszont lehetne más só is, ami magába szívná a csiga nedves testéből a nedvet, mielőtt áthaladhatna a leszórt sávon. Ez a sáv lehet akár 10 cm széles is. Ne tarts a kertben gyomhalmazokat, vagy más halmazt, mert azok alatt bújik meg.

2022. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sót eszedbe ne jusson kiszórni. Bemossa az eső, és tönkremegy a földed.

Vegyél csigaölő granulátumot, és minden palánta mellé tegyél 3-4 szemet, ha elfogy, pótold.

Én mikor először megszórtam a virágoskertet, két nap múlva csak nagyot néztem, a föld borítva volt meztelen csigákkal, egymástól félméterenként. Azt hittem addig, hogy az egész kertben lehet vagy 5.

Felhasználáskor be kell tartani a szabályokat, üres földre ne tedd, csak növények tövébe, ahol pl. macska nem fogja feltapodni, és lenyalni a talpáról. Meg természetesen olyan növények tövébe se szabad tenni, amit egy hónapon belül fogyasztasz, és az eső felverheti a fogyasztandó részre. (Pl. eper, saláta.)

A cukkinire amúgy 0,6-1 m tőtávot írnak. (A futós 1 m, a nem futós fajta 0,6.) Nálam 0,6 m-enként vannak, és a hét elején ritkítottam ki őket, hogy csak 1 maradjon mindenhol. De az enyéimen már 2 rendes levél is volt a sziklevelek fölött, ilyenkor már nem kell annyira félteni őket. Szóval, még 1 m-es tőtávnál se hagyj meg 2-nél többet, de az 1 se túl kevés. Ráérsz a ritkítással 7-10 nap múlva. (0,6 m-es tőtávra 2 szem mag annyival jobb, hogy a lótetű ha meg is talál egy fészket, a másikat már nem biztos.)

2022. máj. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!