Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen módszer a legjobb a...

Milyen módszer a legjobb a beporzás segítésére?

Figyelt kérdés

Egész dzsungel van az erkélyemen, balkonládák, cserepek, van két álló polc, teli virágokkal, paprikával, paradicsomokkal, fűszernövényekkel.

Virág az van bőven, de sok lehull, mert kevés a méhecske.

Tegnap vettem egy finom ecsetet, hogy esetleg belepiszkállok a virágba vele, de talán van jobb módszer, mert több fajta a paradicsom, Goldkrone, Perun, Bajaja, Vilma, Black Cherry, vagyis sárga, piros és fekete is van, csak tartok tőle, hogy átkeresztezem őket az ecsettel.

Nincs valami jobb módszer?



2022. jún. 17. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én finom szőrű sminkes ecsettel (olyan mint egy nagy bolyhos méhecske potroha)szoktam. Ez a legjobb. Csak a magja lesz más, ha mind ugyan azzal az ecsettel porzod be. Ha megszeded a magját, akkor annyi ecsetet használj, ahány fajta növényét megszeded.
2022. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még annyit az előző válaszomhoz, hogy kétszer szoktam megpiszkálni a virágokat. Finoman végig pacsmagolom mind, utána mégegyszer előről.
2022. jún. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szóval csak a magja lesz más.

Az nem érdekel különösebben, mert úgy emlékszem F1 hibridek ezek, legalább is a többsége, azoknak meg nem érdemes szedni a magját, meg ha belegondolok természetes módon akár a méhek, vagy akár a szél is keresztezheti őket, mivel több fajta van egymás közelében.

Ki akartam őket próbálni, meg aztán egy részük folytonnövő, a Vilma meg a Bajaja meg determinált, amelyeket máshová kell tennem a leendő méretük miatt.

A goldkrone a legjobb, az már méteres, aztán a perun.

2022. jún. 17. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
A paradicsomok többnyire önporzók. Ha nem porzódnak a virágok, akkor ott valami más gond lesz, pl. tápanyaghiány, vagy túlzott nitrogéntöbblet, vagy túl fejletlen növény, stb.
2022. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A paprika is önbeporzó?
2022. jún. 18. 13:03
 6/6 A kérdező kommentje:

Mellesleg jönnek a bogyók, csak nem vettem észre, mert nagyon picik, éretten is cseresznye nyagyságúak lesznek.

Koktélparadicsom ez mind.

2022. jún. 18. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!