Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik hasítógép lenne a jobb...

Melyik hasítógép lenne a jobb választás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy hasítógépre, évente 10 m3 fára lenne használva. Hecht 6500 az egyik tippem, 135.000, 5 tonna nyomóerővel; a másik egy Scheppach HL 760 LS, 140.000, 7 tonna erős. Kicsit az utóbbi felé hajlok, mivel ahhoz jár egy állvány is. Mire kell figyelnem a választásnál? Megbízhatóbb valamely márka a másiknál?

Köszönöm a segítséget.



2022. jún. 22. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a hasításnál figyelj, és a használati utasításra! Akkor nem lesz gondod. Ne erőltessed, van egy szuszogó,vagy légtelenítő amit hasításnál ki kell nyitni.

Nekünk egy 5,5t Güde van úgy 7-8 éve megy, 1 család téli fáját hasogatja.

2022. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5t felettit vegyél mindenképpen.
2022. jún. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha 5000 a különbség a nagyobbat. Meg egyébként is.
2022. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg azért tettem fel a kérdést, mert a Hechtről már hallottam, de arról, hogy Scheppach, még nem.

Mentek a zöldek

2022. jún. 22. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:

a lényeget elmondták előttem..

de..


Javaslom nézz meg néhány tucat TikTok videót a házi készítésű fa haítógépekről.

A legjobbak az orosz videók, amelyek a végtelen szibériai erdők szélén lakók ötletesnél ötletesebb hasítógépeit mutatják be..


Az orosz TikTok videók alapján csináltam egy pofonegyszerű aprítógépet láncfűrészből, és egy egyszerű hasítógépet.

2022. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
Kerdező sok különbsèg nincs köztük. Ha megnézed mindegyiken ugyan olyan a motor. Én valamikor ilyen csomagolássérültet vettem. Volt az embernek vagy 30 hasítója. 220 as 5-6 tonnás volt két fajta. Egy árban. Mondom akkor mi a különbség? A válasz az egyik zöld a másik szürke. Ha használod az olajtartáj beöntőkupakja csak lazán legyen betekerve. Csak szállításkor húzd rá.
2022. jún. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2 éve vettem 60000 ért,vadi újan.6 t,és vizszintes ,állványon van.

Amit nem bír hasitani,abba láncfűréssel pár cm belevágok.

Nagyon jó dolog,de nem mindig arra repül a fa,amerre kellene .

Volt már belőle balesetem .

2022. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyik félét se láttam még életemben, de a Scheppach az a kínaiak legalja, mint a Strauss. (Egy 4 az 1-ben gépem van ilyen néven, csak a magassági fűrész miatt vettem, használtan.)

A Hecht is kínai, amit a csehek árulnak, de az a kínaik közt olyan közepes, nem a legrosszabb.

2022. jún. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, aki a Scheppachot kínaizta, lehet, hogy kínában van az összeszerelőműhely, de maga a cég és így a tervek is németek, ami meg is látszik a minőségen.

Végül Scheppach mellett döntöttem, a 7 tonna miatt, kifogástalanul működik. Lábat nem szereltem rá, hogy ne kelljen olyan magasra emelni a rönköket, és a védőketrecet is hanyagoltam, a könnyebb pakolás céljából. A nívópálcát az elején nehéz volt kitekerni, imbusszal nem is ment, csőkulcs kellett hozzá, de az olajszinttel se volt baj, kicsit több is volt benne, mint a MAX jelzés. Úgy hasít, mint az álom.

Egyedül a 4 élű hasítóéket volt kicsit felesleges venni hozzá, mert azon a vízszintes ék kicsit hátrébb van, ezért nem mindig tudja teljesen 4 felé vinni a rönköt. de hosszabb, vékonyabb rönkökhöz az is jó, időt spórol.

Jó vétel volt!

2022. júl. 3. 11:20
 10/13 mindentudó99 ***** válasza:
Ha pudvas vagy túl csomós előfordulhat hogy nem v8szi. Ritkán. Akkor körbe kell nyesgetni ne a közepébe állj be.
2022. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!