Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fükaszát vegyek vagy fünyírót...

Fükaszát vegyek vagy fünyírót fünyírásra?

Figyelt kérdés
Fükaszára gondoltam mert igy a szegelynyírót megspórolnám, és füvet is tudnék vele nyirni.

2022. jún. 22. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Hogy én melyiket használnám, az leginkább a terepviszonyoktól függ.

Egyenes terepen inkább fűnyírót használnék szívesen, még, ha szegélynyírózni is kell, de meredek terepen fűkasza nélkül nem érdemes füvet nyírni.


Tehát szerintem a fűnyírót kényelmesebb, egyszerűbb használni, de van, ahol érdemesebb fűkaszával dolgozni.

2022. jún. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha lusta vagy és hagyod megnőni a gyomot félméteresre: fűkasza.

Ha egyenletesen nyírt, kiszáradt fűvel nem borított gyep kell, amit viszont kéthetente újra kell nyírni: fűnyíró + szegélynyíró.

Ha baromi méretű telked van, de adsz a megjelenésre: fűnyírótraktor + fűkasza.

2022. jún. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb max 200m2 fű lesz. Most 100 van. Köszi
2022. jún. 22. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

200 m2-re még egy közepes teljesítményű ~1,5 kwos elektromos fűnyíró is bőven megfelelő, egy elektromos szegélyvágóval.

Ekkora területre felesleges nagy összeget beruházni, én a dupláját kb 40 perc alatt vágom le benzines fűnyíróval. Ez még amolyan maradék az előző házból ahol 1300 m2 volt a telek.

Akkus gépet nem vennék szerintem túlárazottak, és lehet 2 akku nem is elegendő.

Ha szép füvet akarsz fűnyíró, ha mindegy akkor kasza

2022. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Fűkaszával nem lehet gyorsan haladni, az speciális célra van. Gazos, meredek, akadályokkal teli terepre való. Ha egyik sem igaz nálad, akkor fűnyírót vegyél.
2022. jún. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fünyiro
2022. júl. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!