Kezdőoldal » Otthon » Kert » Négyütemű fűnyíró olajcsere...

Négyütemű fűnyíró olajcsere periódus?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kell cserélni bennük az olajat? Ha jól emlékszem 5 üzemórát ír a kézikönyv de nem vagyok benne már biztos. Főleg rövidebb ideig van használva, tehát gyakran de rövidebb ideig (pl hetente többször 10-15 perc)

2022. jún. 22. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Tavasszal, mielőtt használod.
2022. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Öt üzemóra az durva lenne. Kb havonta?
2022. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ket évente cserélem.
2022. jún. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat van használva is max évente. Tavasszal az első használat előtt. Ha nincs sokat használva, akkor ritkábban is elég. A tiéd bőven nincs sokat használva kategória.

Most biztos lesz, aki lehurrog. Sokan többre tartják a gépeik "egészségét", mint a sajátjukat, és a gazdasági és műszaki észszerűség határán túlmenve cserélgetnek olajat, stb.

2022. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnél az 5 órát az új korára írta. Tehát megvettem, beletöltöttem az olajat és 5 munkaórával később le kellett cserélnem (az elején jobban kopik, több a kosz). Utána évente 1x cserélem, tavasszal mint a többiek.
2022. jún. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legelső csere lehet az 5 óra. Az új alkatrészek ez alatt összekopnak, és a lecserélt, teljesen tiszta, jó minőségű olaj tele lesz csillogó fémporral, ezért kell lecserélni, mert a fémpor erős kopást okozna a továbbiakban.
2022. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszösöm. A legelsőt meg is ejtettem kb 5 óra után, hát már egész sötétzöld volt az olaj.
2022. jún. 23. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak az új gépnél fontos az olajcsere betartása . A használattól függ csere.

Ami fontos ,hogy elegendő legyen bent.Ha már jó fekete,elhasználódottnak itélem,akkor csere.

2022. jún. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!