Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti medencém átlag hőmérsékl...

Kerti medencém átlag hőmérséklete 34 fok. Le van takarva hogy a bogarak ne menjenek bele és ne párologjon el sok víz. Esetleg valami ötlet, hogy lehetne kissé le hűteni?

Figyelt kérdés

Bestway steel pro merev vázas gumi medence 366×80 mérete kb 6köb víz van benne .

Csapi viz klórozva stb 2 nap alatt így fel melegedett.

Brutál!



2022. jún. 27. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem hűlne le számottevő mértékben, ha lenne fölötte napvédő sátor, mert most árnyékban is 34 fok van.
2022. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kegyetlen ... köszi.

Gondolkodtan napvédőn de szeles helyen lakok ha felborítja a vihar s sátrat /ernyőt a medencébe is kárt tehet.

Gondolkodtam nap védő ponyvában kikötözhető 3szög alakút láttam .

Ezek szerint oly felesleges

2022. jún. 27. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Beledobhatsz néhány tömb szárazjeget, bár lehet nem a legolcsóbb módja a hűtésnek.
2022. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. jún. 28. 04:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Volna rá ötletem, de megvalósítani nem egyszerű és költséges. Ha leásol több méterrel a föld alá egy csőspirált (mondjuk akár egy slagot feltekerve) és időnként abba az irányba megjáratod a vizet, azzal tudod hűteni, de nem gondolnám, hogy megéri ilyennel akár próbálkozni is.

Biztos, hogy segít, ha legalább árnyékban van a medence, este még mindig nincs több 19-20 foknál, szóval ha napközben nincs kitéve direkt a napnak ez a 6 köb víz, akkor azért nem egyhamar melegszik fel.

Napvitorlához kell állíts tartórudakat, akkor nincs gond szélben sem. Gondolom én nem egy nyárra tervezted ezt a medencét, így szerintem megéri költeni rá annyit, hogy egy napvitorla normálisan, kulturáltan fölé kerüljön. Ilyen irdatlan hőségben egyébként is, tartózkodni is kellemesebb úgy a medencében, hogy nem tűzi a nap a fejedet. Veszel 2 collos csövet, csavar, gyűrűs anya. Megfúrod a csövet, átdugod rajta az anyát, rácsavarod a gyűrűsanyát és ezt így bebetonozod, kész az árbóc, amibe tudsz akasztani.

2022. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* Másrészt így, hogy ki van téve a napnak, így nem csak a víztükör van kitéve, hisz a medence oldalait is éri a nap, ha nem is ásod le, mert ahhoz körbe is kellene betonozni, de körbeépíted, akár WPC-vel, akár fa teraszpadlóval, már nem éri az oldalait a nap!
2022. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag ha éjszaka forgatod a vizet, hűl valamennyit. Azért csodát ne várj.
2022. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy hőség azért átlagos években nincs több 2 hétnél. A többi időben nem lesz ennyire meleg a vize. Ebben a 2 hétben meg ne takard, a vízpótlás még mindig olcsóbb, mint bármi egyéb megoldás.
2022. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ötleteiteket 36 ról sikerült vissza hűtsem 31re .

Éjjel járatom a vízforgatót .

2022. jún. 29. 04:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!