Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szölővessző bújtatással való...

Szölővessző bújtatással való szaporításának mikor van az ideilis idelye?

Figyelt kérdés
Próbáltam tájékozódni a google az ön segítője útvonalon de nem egyértelmű. Különben tavaly csak úgy próbára egy vesszőt lehúztam kb 10 cm mélyre sőt két helyen is mert elég hosszú volt a vessző és egy egy téglával lesúlyoztam és sikerült tavasszal kiszedtem öket és végleges helyére ültettem élnek. A kérdésem az lenne hogy mikor kell a bújtatást végezni a szölő ágnak ha jól sejtem be kell kicsit barnulni tehát valamennyire "fásodjon"? A tavalyi dolog szerintem véletlen sikerült és nem emlékszem mikor földeltem le.

#szőlő #mezőgazdaság #szaporítás #Házi kert #Szölővessző bujtatás
2022. jún. 30. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Tavaszi metszésnél kell vesszőt szedni. Majd kettesével már az eredeti helyére ültetni.Ha mind a 2 kihajt,az egyiket ki lehet vágni .

Én ezt jobbnak tartom,mind a veszőket egymás mellé rakni,aztán ősszel újra ültetni a helyükre .

2022. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Szia. Èn metszéskor szoktam az február március. Lehúzom a tőke mellé. Fel szoktam karikába tekerni a vessźőt ha hosszú. Lesúlyozom. Következő évben metszéskor szoktam kitakarni és felszedni. Szerintem a legegyszerűbb gyökereztetési módszer. Egy lehúzott vesszön 5-8 gyökeres vessző is lesz. Minden évben csinálom. Két kertben van szőlőm. Folyamatosan tudom pótolni a kiöregedett legyengült tőkéket. Annyi hogy én nyáron szoktam locsolni a lehúzott vesszőket.
2022. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az igazság az hogy nekem a vesszőt ledugjuk a földbe tipusú dolog szinte sose sikerül az idén is volt kettő ilyen kihajtott levele lett aztán mindkettő elszáradt, tavaly ugyanígy jártam. A bújtatásra úgy gondoltam hogy az idei hajtású vesszőt húznàm le és tavasszal meg szétültetném a helyére, csak itt családon belül akadt vita és lehet jogos addig még zöld a vessző tehát nincs "beszínesedve" addig nem ideális lehúzni állitólag. Amint említettem tavaly egy nagyon kedvelt fajtából ami kezd kiveszni egy hosszú szálat lehúztam és téglával két helyen is lesúlyoztam illetve locsolgattam is tavaszra szép gyökeres vessző lett több is csak nem emlékszem arra az ideális állapotára mikor húztam le föld alá de most még a zöld vesszőkkel várok kicsit had "fásodjon" a nejem erősködik hogy az alkalmatlan de tavaszra megint friss gyökeres vesszőket szeretnék. A webes leírások is sántítanak hogy karózzúk ki egyenesbe a vrsdzőt, azzzal nincs gond mert ha a nem végleges helyén marad amikor ültetem a vesszőt egyenesbe állítom a gyökere mindegy ha kicsit oldalra áll is attól az természeresen megfogja.
2022. júl. 1. 07:22
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Talán a vessző ledugás azért nem sikerült mert bő vízben pl vödörben szokták gyökereztetni utána kiültetni.
2022. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt már régebben hogy a vessző ledugásos módszerrel sikerült, az idén is kettő ilyen vessző szépen kihajtott (összel lett ledugva télire leföldelve) aztán egymás után szépen leszáradtak a hajtások a tövére öntözés ellenére is, tavaly ugyaneztörtént borzadalmasan homokos talajról van ám szó. Valamikor itt ahol lakunk egy itt mellettünk lakó tanyasi bácsika mondta hogy ezen a területen még a szölő is kidöglött annyira sivatag, és van benne valami igazság! Még senki nem adott konkrét választ hogy a vesszőt talán zöld állapotban is le lehet húzni mert kipróbáltam és megnéztem fehér gyökereket hajtott is de gondolom kicsit fásodni kell hagyni tehát augusztusban lesz talán az ideális idelye árokba földet rá meg téglát és locsolgatni.
2022. júl. 1. 12:45
 6/6 Adammaister válasza:
Akkor amikor palántázod a helyesírási kéziszótárt. 😁
2022. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!