Kezdőoldal » Otthon » Kert » A goldenalmafa az idén nem...

A goldenalmafa az idén nem virágzott, viszont hozott leveleket. Hogy lehetséges? Vagy júliusban virágozna csak?

Figyelt kérdés
Tavaly volt rajta termés, elég sok, viszont nem emlékszem, melyik hónapban virágzott tavaly.

2022. júl. 2. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Már biztos nem virágzik.Talán csak 2 évenként fog teremni.Nálunk is csak levél van rajt.
2022. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre miből jutottál, hogy júliusban virágzik? Mért nem karácsonykor? :)

Ezt a dolgot úgy hívják, hogy alternancia. Egyes gyümölcsfajok és fajták hajlamosabbak rá, mások kevésbé. A Golden az kimondottan hajlamos.

A dolog lényege, hogy ha egy évben túlságosan megerőltette magát a túl sok terméssel, akkor a következő évben nem, vagy csak keveset fog teremni, pihen, hogy a fa újból egészséges legyen. Tavaly az aszály miatt még jobban megerőltette magát a fa a rengeteg gyümölccsel, mint ha normál év lett volna.

Ez a metszés egyik lényege, hogy metszőollóval szabályozod a termés mennyiségét, ha pedig még így túl sok darab termés kötődik, akkor leritkítod kézzel június-júliusban. Így el lehet érni, hogy minden évben legyen szép termés, ne legyenek üresjárati évek, és a meglévő termés nagyra nőjön.

2022. júl. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves előző, neked is köszi a választ! :) A goldenalmafám viszonylag nagyra nőtt, ehhez képest segített egy hozzáértő metszeni áprilisban, de csak futólag volt ideje.

Mit érdemes tennem pontosan mostantól és mikor mit?

Mit jelent az, hogy kézzel ritkítani? A metszésre utalsz, vagy a szüretre?


(Nem következtettem júliusi virágzásra, csupán reménykedtem, hátha még most, júliusban virágozni fog netán.)


Másik, kapcsolódó kérdésem: a cseresznyefám még hatalmasabb, és nincs nagy létrám, ezért alig tudom szüretelni, és a környéken senki se szüreteli, mert a környéken nincs senkinek nagy létrája, ráadásul cseresznyefája többeknek van még rajtam kívül. (Tehát hiába ajánlottam fel jelentős százalékát a termésből annak, aki leszüreteli, nincs létrája itt senkinek!)

Ebből következően a madarak eszik le a nagy részét a cserinek.

Evvel a fával mit tudok tenni, hogy alul, amit el tudok érni, minden évben teremjen? Ugyanis eddig két évente termett az is, mint a goldenalmafám.

2022. júl. 4. 17:21
 4/9 A kérdező kommentje:

Még annyi infó, hogy a cserifa idén rengeteget termett, tavaly szinte semmit.

A goldenalmafám meg tavaly bőven termett, idén még csak nem is virágzik.

Ennek tudatában mostantól hogyan járjak el?

2022. júl. 4. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

A cseresznye még a levelek megjelenése előtt virágzik, az alma virágzása idején már kis levelek megjelennek. Ez úgy április elején történik.

Az almával nincs mit tenni egyelőre, jövő február táján kell majd megmetszeni, hogy eleve kevesebb termés legyen, és ne legyen a fa besűrűsödve. Mert valószínű, hogy egy ilyen pihenőév után rengeteg virágot fog hozni, rengeteg terméssel. (Mint írtam, az idei virágzás elmaradása a tavalyi túlterhelés következménye, ezért kell egy közepes termést tartani minden évben, hogy minden évben kiegyenlítetten teremjen.)

A gyümölcsritkítás azt jelenti, hogy kézzel leszedegetni a felesleget. Már 3 cm-es méretnél el lehet kezdeni, aztán 5 cm-nél végleges méretre beállítani. Egy csomóban maximum 2 alma maradjon, ahol amúgy esetleg 5-6 lenne. Ha egy ágon rengeteg van, akkor elég 1 is egy helyen. Így a kukacok (molyok) elleni permetezés is hatékonyabb.

A cseresznye inkább megporzási gondok miatt nem terem, amikor nem terem. A rossz (szeles, esős) idő miatt nem járnak a rovarok virágzás idején, a megporzó fa meg talán távol van.

Azzal mást nem lehet elkövetni, mint a nagyon magasan lévő és mászhatatlan részeket le kell vágni, hogy csak a lentebbiek maradjanak. Azokhoz meg venni kell létrát, akár használtan is. Nekem egy 3x7-es alulétrám van gyümölcsszedéshez.

2022. júl. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. júl. 6. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy lefagyott a virág még tavasszal?
2022. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az miből látható, hogy a virág lefagy? Egyetlen szirmot se láttam rajta tavasszal sem.

Ha lefagy a virág, mivel járhat? Kell valamit tennem?

2022. júl. 12. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát azt nyilván látod, hogy van-e virág. A Goldenen nálam se volt idén virág, mert tavaly nagyon sokat termett, és hiába ritkítottam meg, de az aszály miatt még ezeket se tudta kinevelni, idén ezt piheni ki.
2022. júl. 14. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!