Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a gond, hogy sosem...

Mi lehet a gond, hogy sosem fejlődik rendesen a kukorica a kertemben (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Idén április végén vetettem, MS Vega F1 fajtát. 5 sorban, soronként 15 tő fejlődött ki megfelelő távolságban 70*25-30 centi. A talaj lazítás előtt kapott pétisót, a kukoricák 4-5 centi mélységben lettek vetve. Idén nagy volt a szárazság ezért napi szinten lettek locsolva, sorok között bekapálva a gaz. Mégis 80 nappal a kelés után száradoztak a levelei, és a kb 60-80 centi magas kukoricákon már jött elő a címer.

Mit csinálok szarul?


Nekem a következők jutottak eszembe:


-a pétisó mellett kellett volna komposztot vagy trágyát is kijuttatni (tápanyaghiány)

-valami rágja vagy károsítja a gyökereket

-rossz a vetőmag?


Tavaly vetettem azok is nyeszlettek voltak de azokon legalább termett cső ezeken nem lesz semmi.


Előre is köszönöm a segítséget


2022. júl. 10. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, ami nem megy, azt nem kell erőltetni, nem minden terem meg mindenhol.


A kukoricával nálunk is ez a helyzet, 3 évig próbálkoztam vele a kertünkben, soha nem jutottam vele semmire.

2022. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használj komplex műtrágyát, amiben van foszfor és kálium is.
2022. júl. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pétisót is túl lehet tolni, akkor nem nő semmi, egy ismerősöm az összes gyümölcsfáját kiirtotta vele... De nem is jó ezt használni, mert csak nitrogén, tönkre tudod tenni a talaj tápanyag-összetételét. Komplex műtrágya, mikroelemekkel, vagy NPK mellé külön mikroelemek. Talajvizsgálat nélkül nem érdemes rizikózni, hanem arányosan kell tápanyagot kijuttatni. Érett istállótrágya még jobb, de akkor úgy 10 liter menjen m2-enként. Komposztból nem tudom, lenne-e ilyen mennyiség.

Rendes szántás vagy ásás nélkül a kukorica nem nő meg. Rotációs kapa csak 10-15 centit visz. Mondjuk, ezt feltornyozza maga körül munka közben, így sokkal többnek tűnik. De aztán visszaülepszik.

Április közepén érdemes elvetni. Bár azt írják, lehet később is, de az már azzal jár, hogy nem fog annyira megnőni maga a növény, és kisebb növényen gyengébb csövek lesznek. Amint elég meleg a talaj, el kell szórni, hogy minél jobban kihasználjuk a nagy nyári hőség előtti időszakot.

Nem naponta kell öntözni, mert az nem ér le a gyökerekig, hanem ritkábban, nagyobb vízmennyiséggel. És lassan menjen az a víz, mert ha gyorsan megy, akkor összetömörödik tőle a talaj, és ott vagy, mintha nem lett volna talajlazítás, vagyis nem fejlődik sehová a kukorica. Nálam kötött talajon április közepi vetés nedves talajba történt (pár nappal eső után), ezzel ki is kelt, aztán csak június közepe felé lett először megöntözve csepegtetőszalaggal (10 centinként kiment vagy 2 liter), és azóta még vagy 4-5 alkalommal. És szépek.

De amúgy fajtajelleg is lehet, hogy egyes fajták nem bírják a forró időjárást, és hamarabb befejezik a növekedést, aztán nekifognak - kisebb növényméretnél - a terméshozásnak. Nálam mindig van termés, de volt már olyan, aminek a címere csak a vállamig ért, mert a meleg miatt nem nőtt meg, ezen csak 1 rendes cső lett, és még ez se nőtt meg olyan nagyra.

25-30 centi lehet túl sűrű, ha nincsenek profi körülmények. Ha ilyen problémáid vannak, akkor inkább 35-tel, vagy akár 40-nel próbálkozz jövőre.

A hely is fontos annyiban, hogy fák ne legyenek a közelben, hanem teljesen nyílt helyre kerüljön, fáktól távol.

2022. júl. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na ezekre is gondoltam, minőségi műtrágya vagy marhatrágya és mélyebb talajelőkészítés. Az az igazság, hogy nem ástam fel a földet csak elektromos kapával memtem át. A kukoricának ezek szerint mélyebb talajelőkészítés kell.
2022. júl. 12. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Ó, az elektromos kapa jó, ha 8-10 centit megkapirgál, ennyiben esélytelen. A kukoricának 20 cm a minimum, de a több jobb.
2022. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!