Kezdőoldal » Otthon » Kert » Törökszegfű hogyan szaporítható?

Törökszegfű hogyan szaporítható?

Figyelt kérdés
Egy tövet kaptam valakitől tavasszal, virágzott is. Szeretném ha több lenne...

#szaporítás #Törökszegfű
2022. júl. 28. 21:13
 1/4 anonim válasza:
100%

A törökszegfű az, aminek szerencsére bemész a boltba, aztán 2-300 ft-ért lehet venni egy rakat magot. Nekem is van, minden évben ültetek. Az egyik kedvencem. Vagyis szerintem jobban jársz, ha megveszed a boltban a magot.


Csak egy kis ismertető. A törökszegfű az kétnyári. Első évben csak szár+ levelet hoz... aztán köviben a virágot. Nagyon kicsi a magja... kb. mint a kaporé vagy a répáé...


De hallottam már olyat is (persze egyszeri eset), hogy 3. évben is hozott virágot... Abár nem biztos, higy hiteles az infó.

2022. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha virágzott, akkor elszóródtak a magok. Ne aggódj, lesz bőven belőle. Én egyszer ültettem magról, csak pár szemet szórtam el. Azóta kb írtani kell a kertből, mert annyi van.
2022. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jobban szemügyre veszem akkor, hogy lett-e magja. Bár nekem is már irtani "kéne", de jó lenne.
2022. júl. 29. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

A törökszegfű évelő, azaz sok évig megvan, ha valami betegség el nem viszi. Azért írják kétévesnek, mert az első évben nem virágzik, csak a másodikban, de utána is megmarad akár 10 évig is, régebben nekem is volt ilyen hosszú ideig.

Májusban vagy legkésőbb júniusban kellett volna vetni, de hát egy csomag mag nem drága, a Lidl-ben talán még kint vannak a magok, ott szerintem csak egy százas körül van egy pici csomag.

Amúgy ládába érdemes vetni és előnevelni, augusztusban kipalántázni, de most a késés miatt már vesd helybe, egy sorba, és rengeteget öntözd. A neten azt írják, hogy még ilyenkor vetve is virágozhat jövőre, de most már húzz bele, mielőbb.

Nem apró a magja, inkább ilyen közepesnek nevezhető, szóval elég jó a kelésbiztonsága. (Kb. 15 évig termeltem eladásra, nem különösebben macerás növény.)

2022. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!