Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valóban elérett már a sárgabar...

Valóban elérett már a sárgabarack?

Figyelt kérdés
Van egy kis telkünk. Elég messze tőlünk. Utoljára 3 hete voltam. Sajnos legközelebb a jövő hét közepén tudok menni. Van egy barackfa ott. Barátom mondja, hogy az már biztosan elérett, mert az idén minden előbb érik. Így lehet?

2022. júl. 30. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

a kései sárgabarack fajták mostanában érnek még


attól függ a helyzet milyen fajta a barack


A bergeron talána legkésőbb érő sárgabarack fajta nálunk, az agusztusban érik

2022. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb fajta már igen.
2022. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán a Felvidéken még van, ami nem ért meg, valami nagyon késői fajta. Magyarország területén nem nagyon létezik olyan hely, ahol augusztus közepén még lenne sárgabarack. A késeiek utolsó szemei ki szoktak tartani augusztus elejére, pl. a Budapest, de nem minden évben.

Nekem van két Bergeron Heves megyében, és már legalább 2 hete szedtem le az utolsó szemet, a másikról meg 3 hete. A fagy miatt gyenge termés volt, így előbb értek, normál évben július közepe és vége közt szüretelem. Egyes oltványkereskedők állításával szemben, a Magyar kajszihoz képest csak 6-12 nappal érik később, nem egy hónappal. Augusztusban szerintem még soha nem volt még barackom. (12 fám van, 6 fajta.) A közelemben van egy sokhektáros ültetvény, sok fajtával, ott se láttam még augusztusban kajszit.

2022. aug. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!