Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Magyarországon látható...

A Magyarországon látható olajfának van termése, és ehető?

Figyelt kérdés

Itt-ott látni random olajfákat, például ahol a telkem van, ott kettő is van a vízparton, csak úgy a senki földjén. Nagyon jó illata szokott lenni tavasszal. Soha nem néztem meg tüzetesebben hogy van-e termése, de arra lennék kíváncsi hogy ha van, az gyakorlatilag olívabogyó? Vagy teljesen más az itteni olajfa, meg a mediterrán országokban megtalálható olívafa, csak hasonló a nevük?

És egy utolsó hülye kérdés mára: ha olívabogyót terem, az ehető, vagy olyan mint a vadgesztenye, hogy nem lehet megenni mivel nincs nemesítve és mérgező?


2022. aug. 13. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erröl beszélsz? [link]
2022. aug. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, köszi! Fogalmam sem volt hogy nem is olajfának hívják hivatalosan.

Viszont a wikipédia cikk sem egyértelmű a termését illetően. Hol azt írja hogy ehető, hol azt, hogy fogyasztásra alkalmatlan.

2022. aug. 13. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
"Viszont a wikipédia cikk sem egyértelmű a termését illetően" De ha tudod, hogy milyen növényröl van szo, akkor már utána tudsz nézni elég sok helyen! Nem?
2022. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, és én úgy döntöttem hogy a gyakorikérdések nevezetű oldalon kérdezek rá, hátha vannak itt olyanok akik pontosan ismerik, mert mondjuk van ilyen a kertjükben :)

Ha irritál, vagy te magad sem tudod a választ, nem kötelező válaszolni rá.

2022. aug. 13. 21:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát utánanéztem neked. Megyeri Szabolcs kertészet oldalán van róla szó. Azt írja, hogy termése nem mérgező, sokan fogyasztják is.

Szóval egy kertész szerint meg lehet enni,de itt a link.

[link]

2022. aug. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. aug. 14. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi gyerekkorunkban a barátnőmmel ettünk belőle, nem lett tőle bajunk.
2022. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!