Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehet tenni a sok paradics...

Mit lehet tenni a sok paradicsommal, mert sok a termés?

Figyelt kérdés
Most hogy bő lett a termés vacsorára meg ebédre is paradicsomos kajákat keszítek, de meg így is marad. Ti mit szoktatok csinalni vele? Eladni nem akarom.

2022. aug. 25. 21:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Lefagyasztod, befözöd
2022. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Mi minden évben leaszalunk jó pár kilót, és így elrakjuk:

[link]

Télen pizzára, melegszenvicsre nagyon jó.


De ugyanígy lehet paradicsomléként, sűrített paradicsomként elrakni és télen fogyasztani. No meg lecsóként üvegbe rakni, ez tökéletes alap télen lecsóhoz, pörkölthöz.

2022. aug. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Én pizzaszószt, tesztaszószt főztem be belőle tavaly.
2022. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Valamilyen megoldással el kell rakni.Hátha nem lesz jövőre,csak mutatóban .
2022. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Na én pont ezért nem foglalkozom már a termesztéssel.

Minden akkor terem, amikor már fillérekért kapni mindent a piacokon.

2022. aug. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Fillérekért? Mikor jártál te piacon?

A másik dolog meg, hogy rendes, szabadföldön termelt, paradicsomízű paradicsomot nem nagyon lehet kapni még drágán se. Csak olyan üvegháziakat (még nyáron is), mint a multiknál.

Nekem évi 1000 Ft-ból szokott lenni 30 kg paradicsomom. Fele tő enni való, a másik fele meg húsos fajta, befőző paradicsom.

Leturmixolom, üvegbe öntöm, és befőző automatával hőkezelem. Minden tartósítószer nélkül eláll évekig, szezonon kívül használjuk fel, leginkább töltött paprikának, de máshoz is néha. A szomszédom 200 üveggel tesz el ugyanígy, mert szeretik meginni.

2022. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Noren1989 ***** válasza:
Elcseréled a szomszédokkal....
2022. aug. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Keress ingyen elvihető bébiételes,vagy hasonló kis(pl.tormás) üvegeket a marketen,vagy jófogáson.

Vegyél a parihoz vöröshagymát+pritamin,vagy kápia paprikát,daráld le,főzd össze,oregánó bele,és isteni krém lesz belőle,pizzára,tésztára,vagy csak alapnak...

Minden évben 50~60 kis üveggel szoktunk elrakni.

2022. aug. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Bébiételes üveg NEM JÓ a befőzéshez! EGyszerhasználatos a kupakja, nem zár vákuumosan!


A kis tormás és hasonlók azok viszont abszolút jók.

2022. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Aki küldött receptet, köszönöm és ilyeneket varok. Azt hogy eltenni arra en is rajóttem. De hogyan ? Es tartósitó nélkül lenne jó. Akinek van ilyen sajat bevált receptje az jöhet. Köszönöm.
2022. aug. 26. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!