Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a legjobb citrusfajta...

Melyik a legjobb citrusfajta szobába?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta szeretnék citrusfát,de eddig nem mertem belevágni a tartásába.Panelban lakom,de a szobámba süt a nap.Sajnos erkélyem nincsen

2022. szept. 4. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szobában nem maradnak meg, mert télen max. 10-12 fokra van szükségük, meg sok fényre, ami egy lakásban nincs.
2022. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
57%

Nekünk sima citromfa van itthon... Talán házi-citrom... Nem tudom pontosan a nevét. Viszont nekünk van erkélyünk. Azonban szerintem a nélkül is eléldegél, bár a mienk nem hoz gyümöpcsöt(csak bolondgomba módjára terpszkedik)

Ne aggodalmaskodj ezen szerintem. Csak szerezz be egyet, aztán meglátod :)

Viszont arra készülj fel, hogy saját tapasztalat szerint, nagyon édes mód terpeszkedni kezd(mármint hajlamos kinőni a cserepét), bár szerintem ezt is lehet korlátozni metszéssel. Hajrá! :D

2022. szept. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanárom magról nevelt citromfát, aztán bevitte a Füvészkertbe ahol átoltották egy igazi citromfával, azóta terem is egész elfogadható citromokat.
2022. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Átoltani is lehet, de érdemesebb eleve olyant beszerezni, ami egy citrom legyökereztetett ágából van. (A citrom jó körülmények közt 98%-ban kigyökerezik.) Még egyes mandarinok is jól gyökeresednek, és ellenállóak is, meg viszonylag lassabban nőnek, mint a citrom és a narancs.

Szobában nekem mandarinom volt vagy 5 évig, de nem volt szép, végül feladta. Most fagymentes üveges előtérben van mandarin és citrom.

2022. szept. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!