Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta kajszibarackfát...

Milyen fajta kajszibarackfát ültessek?

Figyelt kérdés
Sajnos kipusztult kettő darab, most ősszel legalább egyet pótolnék.

2022. szept. 11. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Bhart (Orangered)
Harcot
Hargrand
Egyéb (Leírom a válaszban.)
3 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kyoto
2022. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Berzseront mondják hogy későn érő. Én most ilyet ültettem . Minél később virágozzon. Sajnos nekem koraiak vannak 3 éve elfagy.
2022. szept. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nálam idén volt termés rajta, de az előző három évben elfagyott. Abban bízom, hogy a globális felmelegedés teszi a hatását, és nem fog áprilisban már fagyni. Megnézem azokat amiket ajánlottatok, de inkább amerikai/kanadai fajtát szeretnék.
2022. szept. 11. 20:18
 4/8 Mattias ***** válasza:
Nézd meg, a megmaradt baracknak milyen porzós jó, és azt!
2022. szept. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem tudom, mert nem én ültettem őket.
2022. szept. 12. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:

A globális felmelegedésben ne bízz. Ilyen rossz, elfagyós tavaszok, mint az utolsó 3, az előző 30-ban nem volt még 3.

A globális felmelegedés csak megkeveri az időjárást, nem teszi egyenletesen melegebbé.

Arról nem írtál semmit, hogy miket tudjon az a barack, mi ellen tudod védeni valamennyire. Mert ami mindent tud, olyan nem létezik.

Nekem van Orangered, még vagy két hétig, mert ki akarom vágni. Már vagy 10 éve kellene teremnie, de csak 4 évvel ezelőtt termett úgy felét, mint kellene. A többi évben csak pár szemet, ha egyáltalán volt valami. A mellette lévő fa a tavalyi év kivételével mindig termett valamennyit, néha kimondottan sokat.

Az íze felejtős, de eladásra kiváló, mert az érés előtt 2 héttel már gyönyörű a színe. Ja, még a hajtásmoníliára is rettentő érzékeny, ez az egy barackom a kb. 8-féle közül.

A Bergeron tényleg pár nappal később virágzik, és ez már elég lehet ahhoz, hogy a ki nem nyílt virágok ne fagyjanak el. A termése elég jó (nem különösen azért), viszont már 2 fám is járt úgy, két telken 1-1, hogy egyik évben szépen fejlődött, aztán tavasszal nem hajtott ki. A neten azt olvastam, hogy gombákra érzékeny, én mondjuk permetezem tisztességes módon, úgyhogy év közben semmit nem látok, amit nem kellene.

Kyoto is van, terem is minden évben, de ez mondjuk védett helyen van, lehet, hogy csak ezért. Az íze semmilyen. Ez is sokkal az érés előtt beszíneződik szépre. Erről is olvastam valamit, hogy milyen betegségre érzékeny, de már nem tudom.

Szóval, azt kellene eldönteni, hogy csak a fagy elleni védelem a fontos, vagy mikre kell még odafigyelni. Pl. ha gombabetegségek ellen rendesen véded, akkor a fajtaválasztásnál erre nem kell figyelni.

2022. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gomba ellen permetezünk mindent, és eladásra termelünk inkább. Akkor marad az Orangered. A kettő ami kiszáradt, szerintem Erwinia amylovora-ba pusztult bele, ahol a metsző belevágott annál a csonknál kezdett el kiszáradni az egész fa, a felszívódó gombaölő sem használt.
2022. szept. 13. 09:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Én semelyiket sem mert a málna is eltünik 2éven belül meg minden féle fajta

[link]

Erre hivatkozok

2022. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!