Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gomba lehet? Nem...

Milyen gomba lehet? Nem akarom megenni. A tuja tövében nőtt. Kép lent

Figyelt kérdés
[link]
2022. szept. 17. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Őzláb.
2022. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
82%
Igen, valamilyen őzláb, de ne edd meg, lehet mérgező is.
2022. szept. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kép alapján elég nagy, a nagyobb őzlábak közt meg nincs mérgező. Így fotó alapján úgy tűnik, hogy a kalapja kinyílva mindenképpen 10 cm-nél nagyobbra fog nőni, tehát ehető, jó ízű gomba. Ha a gallérja a tönkön eltolható, a tönkje meg csuklósan kifordítható a kalapból, akkor ez is megkülönbözteti a kicsi mérgező őzlábaktól.

A helyedben én simán megenném. De ezt ne tekintsd biztos azonosításnak, így egy bizonytalan méretű fotó alapján, de ha szereted a gombákat, mutasd meg egy piaci gombaszakértőnek. (Ahol gombát árulnak, azokat kötelezően meg kell vizsgáltatni szakértővel, aki kötelezően ingyen szakért. Nagyobb mennyiség esetén persze illik neki adni valamit a munkájáért, de 3 db-ért nem feltétlen.)

2022. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A gallérja és a pikkelyes teteje nagy őzlábgombára utal. (Lásd.: Kalmár, Makara: "Ehető és mérges gombák", Mezőgazdasági Kiadó Budapest 1973, de az interneten is megtalálod.

Viszont: biztos, ami biztos: mutasd meg gombaszakértőnek, ahogy fentebb tanácsolták. A gombaevés nem játék!

2022. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A legnagyobb gomba kalapja legalább 20 cm átmérőjű.

Egyre inkább érdekelnek a gombák, szerintem el fogok menni egy tanfolyamra 😊

Az ajánlott könyvet is mindenképp beszerzem.


Köszönöm a válaszokat! 😊

2022. szept. 17. 20:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, jól teszed, jó ötlet, régen én is így kezdtem!


Hamarosan tudni fogod bővebben is de addig is egy jó tanács : vigyázz az őzláb gombáidra, ne háborgasd a környezetét sem, mert ha bevizsgáltatod a piacon és szakértő által is meg van erősítve hogy őzláb gomba, akkor ez hatalmas kincs!!!!


Főleg manapság amikor az élelmiszer árak az egekbe szöknek!


A gomba szuper fehérje forrás azaz hús helyett is jó de az őzláb szuper kirántani például.


Szóval vizsgáltasd be és utána gondozd a termőhelyet, hogy ezentúl biztosan teremjen!

2022. szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

20 cm, akkor az biztosan Nagy őzláb.

Még a Piruló őzláb nő hasonlóra, de 20-ra nem. Az is ehető és jó ízű lenne, csak nem ilyen kiemelkedően jó ízű.

Rántva pár darabot is érdemes megcsinálni. A nagy kalapját cikkekre vágva.

2022. szept. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!