Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyüjtöttem 2 féle barack...

Gyüjtöttem 2 féle barack magot. Érdemes meg próbálni el ültetni hogy kikel e? Nagy hosszú ültető ládába mehet lakásba ? Mennyi ideig szárítsam e idei magokat?

Figyelt kérdés

#őszibarack #barackmag #Barackfa házilag
2022. szept. 24. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hozzászólásokkal együtt érdemes végigolvasni.

[link]

2022. szept. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Mióta hallgatom ezt a "magról mindig vacak termésű fa fog nőni" marhaságot, terjed, mint a városi legendák. Abból indul a feltételezés, hogy minden egyes ember előre oltott bolti fát ültetett és nem sima környékbeli magoncokat. A fák töredéke nemesített csak.

A többségük magoncról nőtt és ugyanúgy örökítik tovább a tulajdonságaikat oltás nélkül, mint évszázadokkal előtte. Érdemes körbejárni a környéket és megkérdezni a tulajokat, így megfelelő magot kaphatsz ami biztos nem oltottról van.

Az idei magoncok csak a hidegsokk után kelnek ki, de lehet siettetni. Rakd a hűtőbe 1 hónapra, majd ültesd őket a ládába.

2022. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Pedig nem érdemes szórakozni vele.


Majd olyat terem, ami apró és nem magvaváló.

2022. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Sárga ? Őszi? Sárgát felejtsd el. Őszi mehet de olyan lesz amilyen. Olyan hogy rossz ízű olyan nincs egy se nekem. Szép vagy szebb van meg apróbb melyik milyen. Nekem csak magról kelt van. Fele fele arányban van ami szép es nagy meg ami apróbb. Mind jó enni vagy elrakni. Cefrébe meg pláne. De ha egy két fának van helyed tényleg érdemesebb oltottat venni az biztos szép lesz.
2022. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Télen ne tartsd a magokat meleg helyiségben. Tedd ki az udvarra (ablakba), aztán tavasszal ültesd el őket a földbe. Ha már nagyok az erkélyre, ültesd ki a kertbe.
2022. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes meg próbálni el ültetni hogy kikel e?"

Mi veszítenivalód van vele?

2022. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod ládába ültetni és lakásba raki? Ez egy hideghatást igénylő fa nem szobanövény.

Akár most is eláshatod a földbe majd jövő tavasz végén kezd csírázni.

2022. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm segítségetek.

Tavasszal el rakom .

2022. szept. 25. 05:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Írták, hogy hideghatást igényel.

Tehát ha most szedted ki a barackból, vagy két hétig szárítsd szobában, utána ültesd el a kinti földbe, hogy télen megkapja a szükséges hideget. Legjobb végleges helyre, hogy az átültetéssel ne veszíts éveket. Ha mag van bőven, egy helyre tegyél 4 szemet négyzet alakban 20 centire. Ha több is kikel, majd kikapálod a felesleget.

Ha szobában ülteted el, és ki is kel, akkor tavaszra elpusztul az alkalmatlan benti körülmények miatt.

A barackok - mint minden - a szüleikre, nagyszüleikre, egyéb őseikre ütnek. A tulajdonságok keverednek. Amit most megvettél, azt a fajtát sokezer magonc közül választották ki, mint legjobbat, és szaporították el ivartalan szaporítással, hogy megőrizze a tulajdonságait.

Ha te most ivarosan, azaz magról szaporítod, egy ismeretlen apafajta által megporozva, akkor Isten tudja, milyen lesz a fád. Lehet akár még jobb is a termése, mint amiből a magot kiszedted, de sokkal nagyobb az esélye, hogy nem lesz olyan jó.

Nekem sok fám és sok földem van, szórakoztam őszibarackok magról való szaporításával. De lényegében soha, egyetlen esetben sem lett olyan jó a végeredmény, mint amiből a magot kiszedtem. Vagy kisebb termésű lett, vagy nem volt magvaváló, vagy betegségekre érzékeny lett, stb. A jobbakat azért meghagytam, de a többséget inkább átoltottam rendes, hivatalos fajtára. A 4. évben teremni szoktak, meglátni, hogy mit érdemes megtartani, és mit nem.

2022. szept. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!