Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a fajta neve annak a...

Paradoxa kérdése:

Mi lehet a fajta neve annak a paradicsomnak, amelyre az 1980-as évek elejéről emlékszem, szedd magad akciókból? Bordó, kisebb, de a koktélparadicsomoknál nagyobb szemű, különleges ízű, édes és nagyon vékony húsú, lédús volt. Azóta sem találom.

Figyelt kérdés

#paradicsom #különleges ízű paradicsom
2022. szept. 29. 22:32
 1/4 Revolúcióbiológus ***** válasza:
A Santorini paradicsom vált viszonylag korán népszerűvé itthon a külföldi fajták közül, de már a '80-as években is volt legalább 10-20 magyar vetőmag fajta.
2022. szept. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Pont ilyesmit ettem a nyaraláskor, a szlovák határ felé. Szlovák import volt. Nagyon finom volt, édes, mint a leírásod. Fajtát nem tudom.
2022. szept. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Hát kétlem, hogy a kérdező erre gondolt volna. A Santorini pont hogy nagy méretű, húsos befőzőparadicsom, vagyis minden tulajdonságában más.

Amúgy én se tudom a választ, felénk soha nem volt paradicsom szedd magad.

Viszont ha nem lesz meg, akkor próbálkozz a Lugas F1 fajtával. Az olyan jó leves és nagyon zamatos, mint amit keresel. Nem olyan kis szemű, de közepesre is ritkán nő. Problémás annyiban, hogy kordon vagy legalábbis magas karó mellett kell nevelni, viszont ennek fejében rengeteget terem, jó helyen akár egy tő el tud látni egy embert étkezési paradicsommal (mármint, ha nem csak paradicsomon él). A támrendszertől függően több száron kell nevelni.

2022. szept. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem leginkább a szilvaparadicsom jut erröl eszembe, anyósoméknak volt régebben a kertben
2022. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!