Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dióburok fúrólegyes dió ehető?

Dióburok fúrólegyes dió ehető?

Figyelt kérdés
2022. okt. 3. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Általában elrohad belül is.
2022. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem igaz, csak megfeketedik, de az íze válzozatlan.
2022. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én simán felhasználom. Beteg nem leszel tőle, csak olyan gusztusos. Müzliben nem zavar. :-)
2022. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
*csak NEM olyan gusztusos. :-)
2022. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

A buroklégy több hullámban támad.

Ha korai állapotában furja meg a diót akkor a belső még puha dió héj is károsodik. Ebben az esetben kuka a dió.

Később a kemény dió héjon már nem tud kárt tenni.

A fekete trutyis héj gusztustalan, de a dió ép belül.

2022. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor az enyémet korán szokta támadni, mert nekem a termés 90%-a kuka.

#1

2022. okt. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6!

Érdemes ellene védekezni.

Nekem sárga lap van kint, ha azon megjelenik a légy akkor muszáj permetezni. Egy egy permetezés 7-10 napig hatásos utána már - időjárástól függően - várható a következő hullám.

Csali technikát alkalmazok, az egész fát nem kell és nem is tudnám permetezni.

Fontos a talaj kezelése, a le esett diók takarítása, mert a lárvák a talajban teleknek át.

2022. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az 5-ös jól írja.

Tavaly volt vagy 5 raschelzsák diónk, de talán 5 szem, ami úgy nézett ki, ahogy kell...

Munkaigényes volt persze, mert a heti kétszer összegyűjtött dióról egyenként le kellett bányászni a fekete burkolatot, de hát így is kilószámra adtunk el dióbelet, plusz mi is rengeteget megettünk, még most is van egy kevés a fagyasztóban ledarálva.

A lényeg, hogy ne hagyjuk a fa alatt rothadni, hanem gyűjtsük tető alá szellős ládába vagy zsákba, és minél előbb szedjük le a burkot (kesztyűben), főleg ilyen esős ősz esetén. Mert a burokban esélye van a bélnek megpenészedni.

De ha nem lesz penészes, akkor tökéletes az íze.

Ami kevés rossz volt, az meg ment a kazánba, a dióhéjjal együtt. Kiválóan ég, még gyújtósnak is jó.

Nem tudom, mit volt idén, mert a mindenfelé lakó ismerősöktől azt hallom, meg én is azt tapasztalom, hogy a fúrólégy nem májustól, inkább csak augusztustól támadott. Így menekült meg olyan sok dió. Nálam augusztus végén még egy fekete se volt a fán. Most hulláskor már csak az ötödének a burka egészséges. Az elmúlt években már nyár közepén volt ilyen a helyzet.

2022. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

73%os!

Megindokolnád miért nem hasznos a válaszom?

Te hogyan csinálod? Mivel védekezel?

2022. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Gondolom, az az első válaszoló volt, aki lepontozott.

Lehet, hogy neki az almamoly teszi tönkre a diója belsejét. Permetezés nélkül megesik az olyan.

2022. okt. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!