Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom magot hogyan tudok...

Paradicsom magot hogyan tudok nyerni a meglévő paradicsomból?

Figyelt kérdés

Van egy paradicsomfám ami nem meglepő de terem.Nem tudom hogyan került a kertembe de finom a termése és arra gondoltam ebből jó lenne jövöre is.Hogyan tudom szaporitani magról,azaz,hogyan nyerhetem ki belöle a szaporitáshóz a magot?

Tudom,a googl a barátunk és miért nem ott tályékozodom?Mert olyanok véleményére vagyok kiváncsi akik ismerik gyakorlatból a fojamatot.Be vált módszer érdekel és nem a feltevés....." mert ha így csinálod akkor minden szép és jó........" Nem erre vagyok kiváncsi fáncsi.Egyszeri a lehetőségem és nem szeretnék kibabrálni magammal.

Trollok és azok akiket az unalom gyötör nem kérek a negatív véleményükre.


2022. okt. 5. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Kapard ki a magos részét, egy teaszűrőben jól mosd át, hogy megszabadulj a kocsonyás anyagtól (ami csíragátló is egyben). A nedves magokat terítsd el egy papírtörlőn, és várd meg, míg kiszáradnak.


DE! Ne lepődj meg, ha esetleg jövőre nem ugyanilyen termés lesz a növényből. Mert ha valami hibrid, akkor lehet, hogy "visszaüt" egy korábbi nemesítési fázisból származő ősére.

2022. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Így van, jobban jársz, ha szerzel magot valami hasonló fajtát, én idén pont rácsesztem erre a magfogósdira, tavaly elképesztően finom paradicsom idei utódai az ehetettlenséget súrolja, kicsi vastag a hélya, bellül meg szivacsos… olyan szar, hogy még a poloskáknak se kell.
2022. okt. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

#2: az utolsó félmondatra: :-D :-D :_D


Igen, nálunk is volt már hasonló.... Bolti koktélparadicsomból fogtam magot, aztán a termés valami sárgás, kőkemény, atomvastag héjú hosszúkás izé lett belőle. Ráadásul baromi sok volt rajta. :-D Ment a komposztra...

2022. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az #1 leírása jó, de a papír helyett egy műanyag tányérra, vagy bármi műanyagra terítsd ki a magokat. Mivel a papírra ráragadnak, a tányérról meg szépen le lehet szedni.


Amit a #2 írt, a szivacsos paradicsomról, az nagy valószínűséggel vírus miatt van. Mivel alapból szivacsos állományú paradicsom nem létezik. A kicsi és vastag héjú, ízetlen termés is erre utal. De ezt a hajtásokon is lehet látni. (Ha nem értesz hozzá, mutass fotót, megmondom, erről van-e szó.)

2022. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Erősen ellentmondásos dolgokat írnak még szakkönyvek is a paradicsomról. Egyesek szerint nehezen "fajzik el" és önbeporzó, mások meg mást írnak.
2022. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 1-2 tö oké lenne hogy vírus, nade 60tő 20asàval egymàstól 15méterre?
2022. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
+20tő bátyámnál 70km-re...
2022. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha hibrid, felejtsd el!
2022. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8/8 Na és azt honnan tudjam meg,hogy hibrid e?Még azt sem tudom hogyan került a mag a kertembe,azt meg végképp nem tudom megállapitani hogy hibrid vagy okés.

azt gondoltam szinte mindent tudok a paradicsomról de nagyot tévedtem.Mindenkinek köszönöm a válaszókat,ha másra nem is de sokat tanultam a hozzá szólásokból.Megpróbálkozom a magot kimenteni és aztán tavasszal palántaként kiültetni és aztán majd kiderül mi akar lenni,ha más nem akkor kutyára légfék.

2022. okt. 6. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, sokat nem veszíthetsz!
2022. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!