Kezdőoldal » Otthon » Kert » Stihl fs55 kasza Husqwarna...

Stihl fs55 kasza Husqwarna 128r kasza Stihl ms 170 fűrész Husqwarna 120 mark2 fűrész Között vacilálok melyiket vegyem meg? Aki mind 2 tipussal dolgozott mi a véleménye? E 2 tipusú gépet max mekkora fűre és milyen vastag fára ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Háztáji célokra kellene

Tercia 3000nm de naggyát tologatóssal le tudom vágni,kasza max a szölőbe meg a csemete fáim közé kellene.

Fűrész évi 3 erdei köb tüzifa össze darabolására kell.



2022. okt. 23. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőből a Husqvarna-t venném.


Kaszában nincs különbség, de fűrészben a H nagyobb és jóval olcsóbb.


Lényeg, hogy ne egy nap alatt vágd vele össze a fát, és éles legyen a lánc.

2022. okt. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hecht 45 fűrész van most nekem,és hecht bts 135 kasza.

Fa (3köb egy évre elég a konyhai kandallónkba)

Nos 3 óra alatt maximum meg van kis pihenésekkel.

A terület vágás meg változó hogy pl a tologatóssal be segít e a párom vagy egyedűl szenvedek kint :)

Stihl ms 170 ről néztem videókat 30cm-es fában már nagyon gyenge .

Husi gondolom nagyobb ccm /vinné bátrabban


Kasza meg van egy nyugdijjas stihl fs40 em ugyan ez az 55 motorja csak egyenes szárú.

Ez is gyengécske pl 30cm fűben.

Lehet az ujjabb teknológiával gyártott gépek többet tudnak már .

Tehát itt is a husit valásszam?


209e ft a keret a 2 gépre (használtat félnék vásárolni)

2022. okt. 23. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt viccnek szántad, vagy tényleg ennyire nem gondolkozol?

Egyik se fűkasza, hanem egyenes szárú szegélynyíró. És mindkettő gyengébb, mint a meglévő Hechted.

Ha csak szegélynyírásra kell, arra a legolcsóbb piaci fűkasza is megteszi, ilyen kevés munkától nem mennek tönkre.

Ha komolyabb területre kell, akkor meg szánj rá lényegesen többet (márkás gépben), vagy vegyél olcsóbban kevésbé márkásat. Egy Fuxtec kasza százszor különb gép, mint egy ilyen kis 1 LE-s szöcskeriogató. Kb. negyede idő alatt végzel vele, nem szálanként kell levadászni a füvet, és nem kínlódsz, hanem élvezet vele a munka. De egy kevésbé jó kínaival is sokkal jobban jársz, ha 2,5 LE feletti, mint egy bármilyen márkás szegélynyíróval.

Az említett fűrészek kiválóak a kertben előforduló gallyazási munkákhoz, meg 1-2 elszáradt fa kivágásához, de erdei köbökhöz nagyon gyengék. Ismerősömnél egy ilyen Stihl 3 év után ment a kukába, mert tűzifát vágott vele, pedig közben volt garanciában egy motorcsere. Neked kellene vagy 2,5-2,8 LE-s gép legalább, ha hosszabb távra tervezel.

Azt kell megérteni, hogy a gépet nem a ráragasztott matrica hajtja, hanem a motor.

2022. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak napi 1 tankot vág a fűrésszel, akkor baja nem lesz.
2022. okt. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2 kinai gépem amit írtam egyenlőre megy de 3 év után most kellett elsőre költenem rá .

Rövid idővel szeretnék valami komolyabbat esetleg a keretem max 300e ft a 2 gépre de az nagyon a teteje .

Vagy lemondok róluk és kesöbbiekben 2 nagyobb köbcentis kinait veszek fűrészbe és kaszába is találta 63ccm 2t .

Áru hitelt eggyelőre mellőzni szeretném

2022. okt. 23. 13:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mifelénk nem is hoznak már méterfát, csak 3 méteres rönkben. Ezeknél a Stihl ms211 eléggé szenved. Sok videó megnézése, fórum olvasás után vettem egy OleoMac gsh 560-at. Nem profi gép, baromi nehéz, 3 rönk után tankolni kell az olajat, mert elfogy.De sokkal jobban viszi természetesen a 40-50centis rönköt, mint a kis Stihl, még a pihentetésekkel együtt is haladósabb. Hogy nem bírja addig, mint egy nagy márka, az valószínű, de még így is sokkal olcsóbb egy profi, hasonló teljesítményű fűrésznél. Szerintem aki most tüzifát rendel, vegyen legalább 3Le-s gépet, mert a kisebbekkel csak csiszatolás lesz. A márkátlan kínaiakat nem kell bemutatnom, általában nincs meg a matricán felírt teljesítmény, és bizony könnyű kifogni egy pénteki darabot. Mégis azt mondom, hogy talán érdemesebb lenne venni egy 3Le-s husqvarnat, és mellé egy Demon, vagy fuxtec 50ccm-s kaszát, amik 4-5 évig általában gond nélkül vágnak, a 30centis gaz sem gond nekik.
2022. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. okt. 29. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!