Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha vki egy fehér csiperke...

Ha vki egy fehér csiperke gomba egy darabkáját eltemeti földbe, akkor abból fog kinőni gomba? Vagy hogy működik ez? Magyarázzátok el, legyetek szívesek. Illetve, ha így nem működik, akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen.

2022. okt. 23. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog.

A gomba ott fog teremni ahol neki ideálisak a feltételek. Hiába ásod el.


Tudsz venni csiperke gomba termődobozt, ha ideális a hőmérséklet és a páratartalom akkor teremni fog.

2022. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem én ástam el, csak valaki mondta nekem, hogy elásta - gondoltam, hogy ez valószínűleg így nem fog működni, de azért megkérdeztem itt, hátha mégis az illetőnek van igaza. Akár még úgy is lehetett volna.


Köszi, hogy írtál!

2022. okt. 23. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még az sincs kizárva, hogy működni fog a dolog.

A gombának elvileg bármelyik részéből tud gombafonál képződni, azon meg idővel gomba teremni. Épp írtam egy másik kérdéshez, hogy egy ismerősöm az erdőben szedett laskagomba konyhai hulladékát kiöntötte a hátsó udvarba, pont ahonnan előtte vágták ki az öreg cseresznyefát. És a tönkön egy év múlva megjelent a laskagomba, tőlem kérdezte meg, hogy ez ehető-e. Utána még vagy 4-5 éven keresztül volt ott gombája.

De én is szaporítottam úgy laskát, hogy az elöregedett, kukacos kalapokat ráfektettem egy leásott rönk tetejére, rátettem egy járólapot, mellé földet, és a rönkről utána gombát tudtam szüretelni néhány évben.

De azért ahhoz nagyon sok mindennek össze kell jönni, hogy tényleg legyen belőle valami, a földbe ásva. Megfelelő tápközeg, megfelelő pára, meg mindenféle megfelelő körülmény. Így tél előtt meg még nehezebb, a csiperke nem egy hidegkedvelő gombafaj.

2022. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2022. okt. 23. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!