Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen árban vállalhatnám el...

Milyen árban vállalhatnám el a kerti tuják kivágását szintig, gyökér eltávolítása nélkül?

Figyelt kérdés

A munkahelyen a mai nap megkérdezték nem lenne-e kedvem kivágni az ott haldokló, gombás tujákat. Mivel fűkaszáláson kívül nem nagyon csináltam még más pénzes kerti munkát így nem is nagyon tudom milyen árban vállalhatnám el.


Adott 11 db 2,5 méteres tuja, olyan 3-5 cm törzsátmérővel, illetve 1 db 4 méteres szintén ugyanolyan törzsátmérővel. Nyílván azért engem kértek meg ezekben az időkben mert mindenki nagyon megdrágult, szóval az érdekelne hogy milyen árat mondhatnék amiből még én is jól kijönnék, de nem is pofátlan.


Helyben itt csak rendes fák kivágásáról találtam árat, azok meg 7-8e Ft-tól 19.000 Ft-ig mennek.



2022. okt. 27. 05:24
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Ez mennyi munka? Láncfűrésszel 5 perc alatt végzel az egésszel, meg még 10 perc egy helyre hordani, ha pihengetsz is közben. Ha csak ennyi, én 2000-ért elvállalnám, az 8000-es órabér. (Tudom, miről beszélek, pont most hétvégén vágtam ki 12 kis fenyőt, koszorúkészítő számára.)

Nyilván, ha össze is kell darabolni a kivágottakat, az több idő, meg ha a tönkök nem állhatnak ki 3 centire se a földből, akkor meg kell ásni körbe vágás előtt, ez is idő. Ezeket kellene tudni, hogy milyen plusz munkák vannak még a vágáson kívül, mennyi időről és fizikai fáradságról beszélünk, mert akár 2 órás munka is lehet a negyedórásból.

2022. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Revolúcióbiológus ***** válasza:
59%
Az ilyen kis tujákat laza talajból gyakorlatilag kézzel ki tudod rántani, teljesen felesleges hozzá bármilyen szerszám, ha nem erősödött meg a gyökérzete.
2022. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Össze is kell vágni, vagy csak ki kell dönteni?
2022. okt. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

3-5 cm-es törzsátmérő? Inkább 30-50 cm. Most megmértem a nappalimban lévő 2 méteres yukkámat és annak 10 cm-es a törzsátmérője.

Mikor a tönkrement smaragd tujáimat kellett kivágni, azoknak is elég vastag volt lenn a törzse. A gyökerekkel viszont nem volt nagy gond, nem voltak mélyen, ki lehetett fordítani őket a földből.

2022. okt. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Közben rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert a törzs kerületére gondoltam.
2022. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gallyazással, kötözéssel,elszállítással együtt nemrég vágtam ki 10-12db kétszer ekkora beteg tuját egy ismerősnek. 5000-et kértem az egész ceremóniáért. Idegennek 10-ért csináltam volna. Ha van aki elvigye, összetakarítson utána, akkor 2-3000-et kérnék a helyedben. Ha neked kell takarítani is, akkor nyugodtan elkérhetsz 6000-et, boldogan ki fogják fizetni, mert még ilyen kis csinvenyőkkel is elmókol az ember 4 órát, mire összedarabolja, összekötözi kévébe. Kertészeti cégek nem szeretik az ilyen munkákat, mert nem éri meg nekik.


Idegennek nálam 2000-től kezdődik bármilyen láncfűrészes munka, szöges lécet, ablak-ajtó keretet még jóbarátnak se vállalok, annyira drága lett a lánc ára. Egy ismerősöm vállal rotálást is, 5000-től, fűkaszálást 2000-től+20Ft/nm. Már nem éri meg a 60kg-s kapát emelgetni az utánfutóra, meg a 700 forintos keveréket elpöfögtetni néhány ezresért.

Egy tipp a tujákhoz. A törzs alsó 150 centijét hagyd meg, annál fogva kis ásással ki lehet rángatni ezeket. A nagyobbakhoz kellhet fejsze.

2022. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!